reklama

Nocna akcja straży. Kobiety potrzebowały pomocy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Nocna akcja straży. Kobiety potrzebowały pomocy - Zdjęcie główne

foto Zdjęcie poglądowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na SygnalePiotrkowscy strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące tonących osób. Okazało się, że dwie kobiety utknęły na terenie zbiornika Bugaj.
reklama

Sezon wakacyjny powoli dobiega końca, a służby, w tym strażacy niezmiennie mają pełne ręce pracy. Ich akcje wiążą się nie tylko z gaszeniem pożarów, ale także z ratowaniem osób tonących. Do jednej z takich interwencji doszło w tym tygodniu w Piotrkowie. Na Jeziorze Bugaj utknęły dwie kobiety.

Nocna akcja strażaków

Strażacy otrzymali zgłoszenie 27.08 tuż przed północą. Okazało się, że pomocy potrzebowały osoby, które mogły utonąć. Na miejsce zadysponowano strażaków, w tym ratowników wodnych i nurków.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia znaleziono dwie osoby znajdujące się w wodzie na jeziorze Bugaj, które trzymały się konstrukcji hydrotechnicznej. Strażacy podpłynęli do nich, każdą z tych osób ewakuowano na brzeg – relacjonuje mł. bryg. Wojciech Pawlikowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb.

reklama

Finalnie nikomu nic się nie stało, jednak przez chwilę nieuwagi mogło dojść do tragedii. Niestety, wciąż dochodzi do groźnych sytuacji na wodzie. W ostatnim miesiącu funkcjonariusze przeprowadzili kilka akcji ratunkowych.

W ubiegłym tygodniu na wodach Zalewu Sulejowskiego wywróciła się żaglówka, a jej właściciel utknął na kadłubie. Policjanci podnieśli łódź i eskortowali do portu. Wiele szczęścia miały też dwie osoby pływające na rowerku wodnym na zbiorniku w Cieszanowicach. Z dużą prędkością uderzył w nich skuter wodny.  Cała sytuacja zakończyła się kilkoma otarciami, jednak było blisko tragedii.  

reklama

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Od 1 kwietnia 2024 roku Komenda Główna Policji odnotowała 262 utonięcia.

- Pływanie po alkoholu, brawura i przecenianie swoich umiejętności, pozostawianie dzieci bez odpowiedniej opieki oraz skoki do wody „na główkę” są najczęstszymi przyczynami utonięć – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Nad wodą trzeba pamiętać o kilku kluczowych zasadach, aby wypoczynek przebiegał bezpiecznie. Należy:

reklama

  • pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych,
  • stosować się do poleceń ratownika (m.in. zwracać uwagę na kolory flagi na kąpielisku – biała – kąpiel dozwolona, czerwona – zakaz kąpieli),
  • nie wbiegać do wody rozgrzanym, aby nie doznać wstrząsu termicznego,
  • nie skakać do wody w nieznanych miejscach, zwłaszcza „na główkę”, może to skończyć się śmiercią lub kalectwem,
  • nie wypływać na materacu daleko od brzegu,
  • NIGDY nie pływać po wypiciu alkoholu,
  • nie pływać bezpośrednio po posiłku – zimna woda może doprowadzić do skurczów żołądka,
  • nie wypływać poza wyznaczony teren kąpieliska.

Zobacz również: Groźny wypadek w Piotrkowie. Interweniował śmigłowiec LPR

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama