17 lutego około godziny 16:00 w Starej Wsi samochód 28-letniej kobiety uległ awarii na przejeździe kolejowym. Do akcji wkroczył świadek zdarzenia. Liczyła się każda sekunda.
Mężczyzna ruszył na ratunek
Przypomnijmy, że pojazd marki Volkswagen uległ awarii na przejeździe kolejowym. Jak przekazali policjanci, 28-letnia kierująca nie mogła uruchomić samochodu, dlatego wysiadła z niego. Na szczęście na miejscu pojawił się świadek, który podpiął niesprawne polo do linki holowniczej, aby usunąć je z przejazdu. Samochód został zepchnięty z niebezpiecznego miejsca, a po chwili przejechał tamtędy pociąg.
- W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia słupka torowiska oraz siatki zabezpieczającej, o czym został poinformowany pracownik PKP. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności zdarzenia. Kierująca volkswagenem była trzeźwa – przekazała asp. szt. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie.
Kilka dni po zdarzeniu w sieci pojawił się film ukazujący całe zajście. Można na nim zobaczyć, jak kobieta próbuje uruchomić samochód, a także jak świadek pomaga usunąć pojazd z przejazdu. Sytuacja była naprawdę napięta, bo dosłownie po chwili nadjechał pociąg.
- To była prawdziwa walka z czasem. Od momentu utknięcia auta na torach do przejazdu pociągu mija zaledwie 1,5 minuty. Wielkie brawa dla naszych bohaterów za zachowanie zimnej krwi i skutecznie działanie pod ogromną presją! – przekazują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Warto pamiętać, że na przejazdach kolejowych znajdują się tzw. żółte naklejki. Zawierają one informacje o numerze identyfikacyjnym przejazdu składającym się z 9 cyfr. Są tam też numery do dyspozytora zakładowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i nr alarmowy 112. Ma to pozwolić na precyzyjną identyfikację lokalizacji w razie jakiegoś zdarzenia. PKP przekazało także, aby przede wszystkim, gdy auto stanie na torach:
- Natychmiast opuścić pojazd i zabrać ze sobą pasażerów,
- Wezwać pomoc - zadzwonić pod numer 112 i podać numer z Żółtej Naklejki – nawet jeśli wydaje się, że nie ma czasu, służby mogą wstrzymać ruch pociągów.
- Nie ryzykować życia! Nie da się go zastąpić - samochód już tak.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.