Na wtorek, 20 lutego zaplanowano kolejny protest rolników. W Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie się on o godz. 10:00 na ul. Kasztelańskiej. Następnie rolnicy kierować będą się na drogę S8, a potem na węźle Piotrków Wschód zawrócą i udadzą się w stronę autostrady A1, gdzie odbędzie się całkowita blokada od węzła bełchatowskiego do węzła Piotrków Zachód.
– W związku z utrudnieniami apelujemy do wszystkich podróżujących o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności. Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo uczestników protestu i innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla asp. sztab. Izabela Gajewska, rzecznik prasowy KMP w Piotrkowie.
Zaplanowane zostały liczne objazdy
- Jadąc A1 od Gdańska w kierunku Katowic zjeżdżamy na węźle Łódź Południe na S8 kierunek Wrocław do DW 485 węzeł Pabianice Południe -DW484 węzeł Kamieńsk -A1
- Jadąc S8 od Warszawy w kierunku Katowic zjeżdżamy węzeł Rawa Mazowiecka Południe na DW 726 kierunek Opoczno do Żarnów-DK42
- Jadąc S8 od Warszawy w kierunku Łodzi zjeżdżamy na węźle Rawa Mazowiecka Południe na DK72
- Jadąc S-8 od Wrocławia w kierunku Katowic zjeżdżamy na węźle Pabianice Południe następnie DW485-484 do węzła Kamieńsk- A1
- Jadąc od Wrocławia w kierunku Warszawy/Gdańska zjeżdżamy na S14 węzeł Róża do A2 węzeł Emilia
- Jadąc A-1 od Katowic w kierunku Warszawy/Gdańska zjeżdżamy na węźle Kamieńsk w kierunku DW 484-DW 485 następnie do S8 węzła Pabianice Południe do S14 węzeł Róża do A2 węzeł Emilia
Przeciwko czemu strajkują rolnicy?
Rolnicy strajkują przeciwko przepisom, które wprowadza Unia Europejska. Chodzi o tak zwany Zielony Ład, który jest zbiorem inicjatyw, w których nadrzędnym celem jest osiągnięcie neutralności dla klimatu w Europie do 2050. Chodzi o wprowadzenie nowych przepisów dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym, renowacji budynków, różnorodności biologicznej, rolnictwa i innowacji.W związku z "Zielonym Ładem" rolnicy mają być m.in. zachęcani do adaptacji metod uprawy przyjaznych dla środowiska, minimalizujących emisję gazów cieplarnianych, a także wprowadzenie nowoczesnych technologii w rolnictwie, które pomogą w efektywniejszym gospodarowaniu zasobami naturalnymi.
Zdaniem polskich rolników zasady ujęte w tym zbiorze są dla nich szkodliwe. Podobnego zdania są Francuzi, Belgowie i Niemcy, którzy również strajkują. Kolejnym problemem jest plan importu produktów rolnych z Ukrainy, który nie zakłada żadnych ograniczeń.
Od rolników wymaga się rozbudowanej biurokracji, co również im się nie podoba. Muszą dokumentować chociażby fakt wywożenia gnojownika.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.