reklama

Znamy zwycięzców VII Piotrkowskiego Biennale Sztuki. Zgłosiła się rekordowa liczba artystów [GALERIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM w Piotrkowie T.

Znamy zwycięzców VII Piotrkowskiego Biennale Sztuki. Zgłosiła się rekordowa liczba artystów [GALERIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
68
zdjęć

foto UM w Piotrkowie T.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości"Stoicki impuls" - to temat tegorocznej edycji Piotrkowskiego Biennale Sztuki 2023. W sobotę, 21 października, w Ośrodku Działań Artystycznych przy ulicy Sieradzkiej miała miejsce gala wręczenia nagród oraz wernisaż wystawy finałowej, na którym zaprezentowano najbardziej wybitne prace tegorocznego konkursu.
reklama

Tegoroczna edycja była szczególna pod wieloma względami. Po pierwsze, zgłosiła się rekordowa liczba uczestników - aż 618 autorów, którzy przedstawili do oceny imponującą liczbę 1275 prac. Do drugiego etapu konkursu przeszły 74 prace, zgłoszone przez 65 autorów.

Piotrkowskie Biennale Sztuki to ważne wydarzenie na mapie kulturalnej Polski.

– Jest to konkurs ogólnopolski, który ma na celu przegląd i prezentację współczesnych możliwości kreacji artystycznych w różnych technikach - mówił Andrzej Hoffman, dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych, dodając, że każda edycja jest dla niego niespodzianką z uwagi na kreatywność i różnorodność interpretacji tematu przez artystów.

reklama

Po wnikliwej analizie prac zgłoszonych na konkurs, jury w składzie: Grzegorz Borkowski (przewodniczący), prof. Elżbieta Banecka, prof. Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, dr hab. Aleksandra Gieraga, dr hab. Sebastian Wywiórski oraz dyrektor ODA Andrzej Hoffman postanowili w tym roku nie przyznawać głównej nagrody - Grand Prix.Natomiast zdecydowano przyznać 3 równorzędnie nagrody II st. w wysokości 10.000 zł każda dla:

  • Artur Chrzanowski (Łódź), praca pt. „Kołysanka”, (wideo, 5min.; 2023)
  • Dariusza Milczarek (Kraków),  praca pt. „Bezruch” (obraz, tempra żółtkowa na płótnie, 100 x 150cm; 2023)
  • Tomasz Opania (Wrocław) za zestaw prac „Piła” (obiekt, stal, drewno 50 x 18 x 2 cm) i „Łopata dla dwojga” (obiekt, drewno, stal; 110 x 48 x 10 cm)  z cyklu  „Zaraza ziemniaczana”.
5 równorzędnych wyróżnień w wysokości 1.000 zł dla:

reklama

  • Paulina Araszkiewicz (Warszawa), praca pt. „Powłoki” (wideo, 6’14”; 2021)
  • Andrzeja Brzegowy (Kowala), praca pt. „Ognisty ptak” (obiekt, techniki mieszane, 210x180x120cm; 2023)
  • Katarzyna Fober (Cieszyn) praca pt. „Sobie sama” (rzeźba z postumentem; kamień, skrzynki rzeźbiarskie; 170 x 50 x 38; 2015)
  • Jerzy Hejnowicz (Poznań), praca pt. „Materia Enso”, (obiekt; rysunek, stal, szkło, średnica 100cm, wysokość zmienna; 2023)
  • Ala Majewska (Toruń) praca pt. „Niepamięć 3”, (obiekt; płótno, soczewka, sklejka , pleksi; 98,5 x 75 x 13 cm; 2023)
Wystawę tegorocznych prac konkursowych można podziwiać zarówno w Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Sieradzkiej 8, jak i przy ul. Dąbrowskiego 5. Wszystkich miłośników sztuki zachęcamy do odwiedzenia ekspozycji, która będzie czynna do końca roku.

reklama

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama