reklama

W kolejce do lekarza w Piotrkowie nawet ponad rok. Gdzie czeka się najdłużej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W kolejce do lekarza w Piotrkowie nawet ponad rok. Gdzie czeka się najdłużej? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościNajdłuższe kolejki do lekarzy specjalistów są w poradniach przy szpitalu wojewódzkim w Piotrkowie. Dostanie się na pierwszą wizytę do ortopedy graniczy z cudem. Kolejka jest na ponad rok. Wizyta na NFZ u miększości specjalistów wyznaczana jest dopiero za kilka miesięcy. Jakie są kolejki na NFZ w czerwcu 2024 roku?
reklama

Ministerstwo Zdrowia szuka rozwiązania na zmniejszenie kolejek do lekarzy. Najnowsze pomysły to możliwość łatwego odwoływania wizyt, jeśli pacjent wie, że się na nich nie pojawi. Nawet jeśli zadziała, wiadomo że nie zmieni to sytuacji tam, gdzie specjalistów brakuje.

Do jakich lekarzy specjalistów kolejki w Piotrkowie są teraz najdłuższe, a gdzie można dostać się w ciągu kilku tygodni? Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie informuje o najbliższych możliwych terminach wizyt u lekarzy poszczególnych specjalności. Według tego wykazu, w Piotrkowie Trybunalskim niemal na każdego specjalistę z przypadkiem stabilnym czeka się co najmniej dwa miesiące.

reklama

Kolejna do lekarza w Piotrkowie na rok lub półtora

Rekordowo długo trzeba czekać w Piotrkowie Trybunalskim na poradę u ortopedy w poradni przy szpitalu wojewódzkim. Kolejka jest aż do końca października 2025 roku. Szybciej można uzyskać poradę w przychodni Medicall, gdzie jak informuje NFZ, pierwszy możliwy wolnym termin jest na grudzień 2024 roku.

Na początek 2025 roku rejestrują już także do okulisty na NFZ. Poradnia okulistyczna przy Wojska Polskiego może umówić pacjenta najwcześniej na sierpień 2024 roku. To wyjątek w Piotrkowie, bo większość ma zapisy dopiero na grudzień 2024 roku albo wiosnę 2025. Poradnia "Oculus" przy Krakowskim Przedmieściu proponuje termin grudzień 2024, ale reszta ma je dopiero w 2025. Przychodnia przy ul. Słowackiego ma wolny termin dopiero 21 stycznia 2025 roku, a w poradni przy szpitalu można się zapisać... na wizytę na kwiecień 2025 roku. W Megamedzie przy Polnej na wizytę u okulisty na ubezpieczenie też trzeba czekać aż do kwietnia 2025 roku.

reklama

Pierwsza wizyta u kardiologa możliwa jest dopiero po wakacjach. Pacjent w Piotrkowie musi czekać do września w prywatnych przychodniach. W poradni przy szpitalu wojewódzkim jednak możliwy termin do kardiologa to kwiecień 2025 roku.

Poszukiwany specjalista, jakim jest endokrynolog może przyjąć pacjenta w Piotrkowie we wrześniu. Taki jest pierwszy wolny termin w Megamedzie przy Polnej. W przychodni Medicall umówią wizytę na styczeń 2025 roku, podobnie w szpitalu wojewódzkim.

Ze schorzeniami wymagającymi wizyty u neurologa w Piotrkowie trzeba czekać do października. Pierwszy wolny termin to 14 października w poradni Vita-Med przy ul. Targowej. Megamed daje termin dopiero na styczeń 2025. Rekord czasu oczekiwania w kolejce należy niezmiennie do przychodni przy szpitalu wojewódzkim, gdzie porada neurologa bez dopisku "pilne"  jest możliwa dopiero za rok. W czerwcu 2025 roku.

reklama

Co daje ubezpieczenie w NFZ?

Osoby ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia teoretycznie mają prawo do bezpłatnej opieki specjalistycznej. Nie ma jednak przepisów, które określałyby, w jakim terminie porada powinna zostać udzielona. Stąd na niektóre trzeba czekać nawet rok. Skierowanie jest ważne do chwili jego realizacji.

reklama

Placówki medyczne przekazują informacje o terminach leczenia bezpośrednio do NFZ. Szpitale i poradnie mają obowiązek przekazywać oddziałom wojewódzkim NFZ co tydzień informację o pierwszym wolnym terminie, z wyjątkiem świadczenia dla pacjentów objętych diagnostyką lub leczeniem onkologicznym. Co miesiąc przekazuję informacje o prowadzonych przez nie listach osób oczekujących na leczenie, z wyjątkiem świadczenia dla pacjentów objętych diagnostyką lub leczeniem onkologicznym.

Dane są publicznie dostępne na stronie NFZ. Dane są przekazywane przez blisko 14 tys. placówek medycznych w Polsce: szpitale i przychodnie, pracownie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, które udzielają świadczeń w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama