reklama
reklama

V Rodzinny Rajd Rowerowy i Łazowski Bieg Przełajowy w Łazach Dąbrowie ZDJĘCIA

Opublikowano:
Autor:

V Rodzinny Rajd Rowerowy i Łazowski Bieg Przełajowy w Łazach Dąbrowie ZDJĘCIA - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
91
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
WiadomościV Łazowski Bieg Przełajowy i Rodzinny Rajd Rowerowy odbył się w sobotę, 12 lipca w Łazach Dąbrowie (gmina Sulejów). Pomimo pochmurnej i momentami deszczowej pogody, na starcie pojawiło się ponad 120 uczestników rajdu i biegu pokonując następnie dystans 14 i 6 kilometrów. ZOBACZ ZDJĘCIA
reklama

V Łazowski Bieg Przełajowy i Rodzinny Rajd Rowerowy w Łazach Dąbrowie, 12.07.2025

Ponad 120 osób w różnym wieku wzięło udział w piątej już edycji rajdu i biegu w Łazach Dąbrowie w gminie Sulejów. Łazowski Bieg Przełajowy i Rodzinny Rajd Rowerowy odbyły się w sobotę, 12 lipca. tradycyjnie przy. Na starcie, który tradycyjnie umiejscowiony był przy Skansenie Ziemi Łazowskiej, stanęło ponad 30 biegaczy i 90 rowerzystów z całego regionu piotrkowskiego. Rowerzyści mieli do pokonania 14 km, a biegacze musieli przebiec 6 km.

- Kiedyś w młodości jeździłem na rowerze, ale na dobre wkręciłem się po 60-tce, kiedy od synów na urodziny dostałem rower. Od tamtego czasu dużo jeżdżę i chętnie biorę udział w rajdach, a tutaj jestem drugi raz. Trasa jest ciekawa, choć kamienista, co niektórych może zniechęcić, ale nie takie trudności się pokonywało – powiedział nam Andrzej Mierzejewski z Moszczenicy, dodając, że „nazwisko znanego kolarza szosowego zobowiązuje”.

reklama

Wśród biegaczy najszybsi byli: Paweł Bomarek (I miejsce), Łukasz Kulbat (II miejsce) i Mateusz Sokołowski (III miejsce). Wśród rowerzystów pierwsi na mecie byli: Miłosz Pachulski (I miejsce), Damian Pachulski (II miejsce) i Damian Podlewski (III miejsce)

Imprezę z okazji Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej obchodzonego 12 lipca, zorganizowało Stowarzyszenie Ziemi Łazowskiej pod patronatem Doroty Jankowskiej, burmistrza Sulejowa. Wydarzenie dofinansowano z budżetu Powiatu Piotrkowskiego. Dla uczestników przygotowano kiełbaski z grilla, słodkości i zimne napoje.

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej to święto państwowe, które ustanowiono w rocznicę pacyfikacji wsi Michniów w województwie świętokrzyskim w 1943 r. Mieszkańcy zostali w okrutny sposób wymordowani przez niemieckich okupantów za pomoc niesioną partyzantom, a miejscowość została spalona.   

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo