reklama
reklama

Technologiczne innowacje w Piotrkowie. Kiedy mieszkańcy skorzystają?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Poglądowe/Archiwalne

Technologiczne innowacje w Piotrkowie. Kiedy mieszkańcy skorzystają? - Zdjęcie główne

foto Poglądowe/Archiwalne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPiotrkowska Mediateka 800-lecia, służąca mieszkańcom od 2019 roku przejdzie przemianę. Na jej fasadzie pojawi się gigantyczny ekran, a wewnątrz zagoszczą interaktywne hologramy. Co obejmuje projekt i kiedy mieszkańcy skorzystają z nowości?
reklama

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy, że piotrkowską mediatekę czeka technologiczna rewolucja. Na zachodniej i południowej fasadzie budynku zostanie zainstalowana folia ciekłokrystaliczna, dzięki której piotrkowianie będą mogli oglądać filmy w kinie plenerowym wyświetlane na ścianie mediateki. To niejedyne planowane zmiany i po kilku miesiącach pytamy, na jakim etapie jest projekt?

Wielkie kino i hologramy w Piotrkowie

Przypomnijmy, że realizacja projektu ma kosztować 7,6 miliona złotych. 6,5 miliona złotych pochodzi z dofinansowania unijnego w ramach Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021–2027, a reszta to wkład własny miasta. Projekt obejmuje wiele elementów. To nie tylko instalacja folii ciekłokrystalicznej na fasadzie budynku, ale także montaż systemu do projekcji wielkoformatowych, stworzenie multimedialnych witryn holograficznych, multimedialnej, interaktywnej zabudowy tematycznej czy systemu diodowego.

reklama

- Trzy strefy z hologramami umożliwią wchodzenie w interakcję z treściami, co ma przyciągnąć uwagę zwłaszcza młodszych użytkowników, ale nie tylko. Warto tu podkreślić, że projekt zakłada wykorzystanie hologramów w popularnych strefach tematycznych, takich jak literatura sci-fi czy gaming – przekazał piotrkowski magistrat.

Realizacja skierowana jest do mieszkańców Piotrkowa, regionu, turystów, uczestników wydarzeń kulturalnych, a także dzieci, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Na jakim etapie jest projekt?

- Obecnie trwają prace nad tworzeniem dokumentacji z zakresu zamówień publicznych, rozeznania cenowe oraz analiza rynku – przekazała nam Renata Wojtczak, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika.

W zakresie zadania znalazły się także szkolenia dla pracowników placówki z zakresu animacji, montażu filmów, realizacji dźwięku oraz praktycznego wykorzystania narzędzi sztucznej inteligencji. Jak udało się nam ustalić, projekt będzie realizowany do września 2026 roku.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo