Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Polski Związek Zapaśniczy

Zawodnik piotrkowskiego klubu Mistrzem Polski. Nie dał żadnych szans swoim rywalom - Zdjęcie główne

Magomedmurad Gadżijew wywalczył tytuł Mistrza Polski w zapasach w stylu wolnym. | foto Polski Związek Zapaśniczy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W minioną sobotę (13 maja) w Krotoszynie rozegrano krajowe zawody zapaśnicze, podczas których Magomedmurad Gadżijew wywalczył tytuł Mistrza Polski w zapasach w stylu wolnym. Zawodnik piotrkowskiego klubu AKS Wrestling Team okazał się najlepszy w kategorii 74 kg.

Magomedmurad Gadżijew - 35-letni zapaśnik pochodzący z Dagestanu występujący w zawodach w stylu wolnym sobotę (13 maja) zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii 74 kg. Podczas zwodów, jakie odbyły się w Krotoszynie, reprezentant klubu AKS zmierzył się z przeciwnikami w trzech pojedynkach, które zwyciężył, nie tracąc przy tym ani jednego punktu.

Magomedmurad Gadżijew nie dał żadnych szans swoim rywalom

Najpierw pokonał Magomeda Bajdujewa (4:0), następnie olimpijczyka z Tokio Kamila Rybickiego (4:0), a w wielkim finale nie dał szans Mateuszowi Nejmanowi (4:0). Zapaśnik piotrkowskiego klubu zdobył tym samym swój czwarty w karierze tytuł Mistrza Polski.

Nie jest to pierwszy występ zapaśnika w zawodach tak dużego formatu. W 2019 roku podczas Mistrzostw Świata w Zapasach, które odbyły się w Nur-Sułtan, Magomedmurad Gadżijew zdobył brązowy medal w kategorii 70 kg w stylu wolnym. Z kolei podczas MŚ w Paryżu (2017 r.) i Oslo (2021 r.) udało mu się wywalczyć odpowiednio srebrny i złoty medal.