Piotrkowianka mistrzynią Polski - Zdjęcie główne

foto piotrkow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W sobotę, 1 czerwca w Ciechanowie odbyły się mistrzostwa Polski U20 i U23 w biegu na dystansie 5000 metrów. Podczas tego wydarzenia padł nowy rekord w kraju, a mistrzynią została piotrkowianka.

Mistrzostwa Polski U20 i U23 w biegu na dystansie 5000 metrów zakończyły się sukcesem dla piotrkowianki. 1 czerwca w Ciechanowie Zuzanna Wiernicka wzięła udział w zawodach. Pokonała rywalki i uzyskała czas 15:55.78. Aleksandra Szykulska przebiegła linię mety o 1 minutę 4 sekundy i 20 setnych później od Wiernickiej. Trzecia na mecie pojawiła się Natalia Cygan z czasem 17:48.70. Warto zaznaczyć, że udział w mistrzostwach to debiut Zuzanny Wiernickiej w biegu na dystansie 5000 metrów. Piotrkowianka trenuje w RKS-ie Łódź i już przy pierwszym starcie w mistrzostwach na tak długi dystans wywalczyła nowy rekord w kraju.

To nowy rekord

Wiernicka pokonała dystans w czasie 15:55.78. To ponad 10 sekund krócej od Natalii Bielak, której droga na metę w 2021 roku zajęła 16:07.34.

- Emocje już trochę opadły, jestem niesamowicie szczęśliwa i wdzięczna za to, że wszystko idzie w dobrą stronę. Zupełnie nie spodziewałam się tak fenomenalnego wyniku w debiucie i samotnym biegu. Takie osiągnięcia dają mi tylko jeszcze większą motywację do dalszego działania – napisała na swoim profilu na Instagramie Zuzanna Wiernicka.

Lekkoatletka z Piotrkowa wypełniła minimum na sierpniowe mistrzostwa świata U20 w Limie (Peru) oraz objęła przewodnictwo w europejskich tabelach juniorów w sezonie 2024. Mistrzostwa świata U20 odbędą się w dniach 27-31.08.2024 r.