reklama

PGE zachęca do odwiedzenia parków narodowych. Przygotowano nową publikację

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

PGE zachęca do odwiedzenia parków narodowych. Przygotowano nową publikację - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PGE w regionieEnergetyczny koncern wspólnie z ośmioma parkami narodowymi przygotował publikację prezentującą najciekawsze obiekty do zwiedzenia w parkach. „Spacerownik” zawiera mapy z dostępnymi ścieżkami edukacyjnymi oraz pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi, jak również zagadki do rozwiązania oraz ciekawostki o zwierzętach, które można spotkać podczas wizyt w parkach.
reklama

Polska Grupa Energetyczna zachęca do odwiedzania pięknych zakamarków naszego kraju. Wspólnie z ośmioma parkami narodowymi koncern przygotował „Spacerownik” z mapami prezentującymi ścieżki edukacyjne i szlaki rowerowe. Znaleźć możemy w nich także ciekawostki o zwierzętach, jakie możemy spotkać w trakcie wizyt w parkach narodowych. Co ciekawe, uzupełnieniem publikacji jest również cykl filmów pt. „Energia rytmu natury”, pokazujący nieodkryte miejsca w tych niezwykłych przyrodniczych perełkach Polski, które są niedostępne dla zwiedzających.

- PGE jest największym, krajowym inwestorem w odnawialne źródła energii i liderem zielonej zmiany w polskiej energetyce. Współpraca z ośmioma parkami narodowymi jest przedłużeniem naszej działalności biznesowej opartej na odpowiedzialności za środowisko naturalne. Kluczowym filarem tej współpracy są projekty edukacyjne. W ten sposób realizujemy naszą misję z zakresu ochrony przyrody – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

reklama

Jak dodaje, przykładem zaangażowania koncernu jest właśnie „Spacerownik”, który jest jedynym w swoim rodzaju przewodnikiem po najważniejszych zakątkach parków wspieranych przez PGE.

Czym jest przygotowany przez PGE „Spacerownik”? To użyteczna publikacja, omawiająca walory ośmiu parków narodowych wspieranych przez PGE. Prezentuje on najciekawsze obiekty do zwiedzenia w parkach, mapy z dostępnymi ścieżkami edukacyjnymi oraz pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi, a także zagadki do rozwiązania oraz ciekawostki o zwierzętach, które można spotkać podczas spaceru. Publikację można pobrać online pod tym linkiem: https://www.gkpge.pl/grupa-pge/zrownowazony-rozwoj/srodowisko/energia-rytmu-natury

reklama

Kolejnym projektem realizowanym wspólnie z polskimi parkami narodowymi i jednocześnie uzupełnieniem „Spacerownika” jest „Energia rytmu natury”. Seria edukacyjnych filmów przyrodniczych ukazuje zmienność cyklów natury w parkach narodowych. Poprzez wykorzystanie nagrań z fotopułapek, odkrywa nieznane i niedostępne dla widza zakamarki, jak również ukazuje życie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Pierwszy film z cyklu pt. „Wiosna” opowiada o przebudzeniu przyrody po miesiącach mroźnej zimy, wiosennym rozkwicie ekosystemów, narodzinach nowego życia i towarzyszącym temu trudom wychowania potomstwa. Znalazły się w nim ujęcia wykonane m.in. w Biebrzańskim Parku Narodowym, gdzie uwieczniono toki batalionów, gody żab moczarowych czy żurawi. 

reklama

PGE współpracuje z parkami narodowymi od 2020 roku. Działania realizowane są w ramach autorskiego programu środowiskowego „Energia rytmu natury”. Wśród parków wspieranych przez PGE są: Biebrzański PN, Świętokrzyski PN, Roztoczański PN, Kampinoski PN, Słowiński PN, Wigierski PN, Magurski PN oraz Narwiański PN. Wspólnie z nimi PGE realizuje projekty z zakresu czynnej ochrony przyrody, badań naukowych oraz edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

Współpraca koncentruje się głównie na działaniach z zakresu czynnej ochrony gatunków zagrożonych, w tym monitoringu stanu i liczebności zwierząt oraz roślin w ekosystemach, realizacji badań naukowych, których wyniki służą m.in. zaplanowaniu działań ochronnych, a także zachowaniu bioróżnorodności czyli bogactwa roślin, zwierząt, terenów bagiennych i różnorodności krajobrazu w poszczególnych parkach narodowych. Prowadzony jest również szereg projektów edukacyjnych angażujących lokalne społeczności, dzieci i młodzież szkolną z otuliny parków, turystów odwiedzających parki oraz pracowników Grupy PGE i ich rodziny.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu ddbelchatow.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama