Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego najczęściej informują o spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych, grupowaniu się młodzieży i o nielegalnych wyścigach. To sprawy, jakie trafiają zwykle na mapę zagrożeń bezpieczeństwa.
Każdy może zgłosić informację o ty, co niebezpiecznego widzi w swojej okolicy. Policja ją sprawdzi i spróbuje zaradzić problemowi. To teoretyczne efekty z korzystania przez mieszkańców z narzędzie jakim jest "Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa". Można znaleźć ją na policyjnych stronach w Internecie.
Jak twierdzi policja, to internetowe narzędzie służyć ma głównie mieszkańcom, którzy nie muszą fatygować się na komisariat, ani nawet dzwonić na policję z interwencją. "Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa" opiera się zarówno o informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych, ale także pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów i wreszcie informacje pozyskiwane od internautów z wykorzystaniem tej platformy.
W aplikacji "Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa" można między innymi dodać opis zgłoszonego zagrożenia. Jak zapewnia policja, każde naniesione na mapę zagrożenie, wywoła odpowiednią reakcję policji. Ale policja przypomina, że strona krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa nie służy zgłaszaniu pilnych interwencji. Wtedy należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Co mieszkańcy Piotrkowa zgłosili w sierpniu?
Na mapie zagrożeń w Piotrkowie można znaleźć ponad 130 wpisów, jakie pochodzą z różnych okresów. Tych dotyczących tylko tegorocznych wakacji jest kilkadziesiąt. Powtarzają się zarówno miejsca zgłoszenia, jak i rodzaj niebezpiecznych sytuacji czy zachowań.W sierpniu mieszkańcy Piotrkowa najczęściej zgłaszali przypadki w jakich czuli się zagrożeni w centrum miasta. Dotyczyło to najczęściej grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją. Takie zgłoszenia w sierpniu miały miejsce kilkakrotnie, głównie na osiedlach mieszkaniowych.
Sporo zgłoszeń wakacyjnych dotyczy również spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Takich przewinień mieszkańcy Piotrkowa wypatrzyli w sierpniu kilka. Dotyczyły między innymi rejonu Armii Krajowej i Słowackiego.
Mieszkańcy zgłosili także do internetowej mapy zagrożeń przypadek żebractwa. Zauważono to 8 sierpnia w okolicach sklepów przy Alejach Armii Krajowej. Z kolei akt wandalizmu został zgłoszony w rejonie ulicy Poprzecznej.
Piotrkowianie poskarżyli się policji również na nielegalne rajdy samochodowe. Takich zgłoszeń internetowych było kilka od 20 do 25 sierpnia. Rajdy wieczorem i w nocy miały się odbywać na Alejach Sikorskiego w Piotrkowie. To wydarzenia zgłoszone przez mieszkańców, które są w trakcie weryfikowania przez policję.
Duża liczba zgłoszeń umieszczonych na krajowej mapie w Piotrkowie Trybunalskim dotyczy przewinień kierowców, czyli przekraczania prędkości oraz nieprawidłowego parkowania. Tu najczęściej mieszkańcy wskazują ulicę Słowackiego, ale także Aleje Armii Krajowej i rejon cmentarza.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.