reklama

Pijany piotrkowianin z impetem wjechał w budynek. Wiózł dwie młode kobiety

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pijany piotrkowianin z impetem wjechał w budynek. Wiózł dwie młode kobiety - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Na SygnaleMłody mieszkaniec powiatu piotrkowskiego postanowił wsiąść za kierownicę mimo wypitych procentów. Będąc kompletnie pijanym nie zapanował nad pojazdem, wypadł z drogi… i uderzył w budynek.
reklama

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku w piątek, 10 maja otrzymali zgłoszenie, że w Widawie na ul. Wieluńskiej kierowca volkswagena wjechał w budynek gospodarczy. Jak się okazało, za kierownicą osobówki siedział 22-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego.

– Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wypadł z drogi i wjechał w budynek gospodarczy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 22-latek ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – przekazała asp. szt. Anna Piechota, z KPP w Łasku.

reklama

Poza pijanym kierowcą w samochodzie znajdowały się jeszcze dwie kobiety w wieku 21 lat. To także mieszkanki powiatu piotrkowskiego. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

Jak informuje policja, 22-latek wjeżdżając w budynek „zaparkował” w garażu pokrzywdzonego. Uszkodził tym samym znajdujący się tam pojazd marki Fiat 126p i ciągnik rolniczy.

Wkrótce piotrkowianin usłyszy zarzuty. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata. Ponadto, za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów 22-latek może trafić za kratki na nawet 5 lat.

Policja przypomina, że gdy stężenie alkoholu we krwi wynosi od 0,2‰ do 0,5‰ jest to stan po użyciu alkoholu. . Natomiast, gdy stężenie alkoholu przekracza 0,5‰ jest to stan nietrzeźwości. 

reklama

– Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i obejmuje wszystkie rodzaje pojazdów. Kary za kierowanie pod wpływem alkoholu mogą być surowe, włączając w to grzywny, zatrzymanie prawa jazdy, a nawet karę pozbawienia wolności, szczególnie w przypadku powtarzających się czynów.  - informuje asp. szt. Anna Piechota.

Dodatkowo, od 14 marca obowiązują przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów kierowcom mającym we krwi ponad 1,5 promila alkoholu, lub orzeka się przepadek równowartości pojazdu, jakim poruszał się kierujący. 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama