Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego na podium w Mistrzostwach Polski

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: wolborz.eu

Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego na podium w Mistrzostwach Polski - Zdjęcie główne

foto wolborz.eu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny mieszkaniec naszego regionu odnotował w swoim życiu sportowy sukces. Tym razem medal został zdobyty podczas Mistrzostw Świata w Spale.

To kolejny sportowy sukces w naszym regionie. W czerwcu informowaliśmy o nowym rekordzie, który padł podczas Mistrzostw Polski U20 i U23 w biegu na dystansie 5000 metrów w Ciechanowie.

Wówczas piotrkowianka, Zuzanna Wiernicka pokonała rywalki i uzyskała podczas zawodów czas 15:55.78. Był to zarazem debiut lekkoatletki w mistrzostwach, jak i nowy rekord, gdyż Wiernicka pokonała 5000 m w czasie 15:55.78. To ponad 10 sekund krócej od Natalii Bielak, której droga na metę w 2021 roku zajęła 16:07.34.

Kolejne zwycięstwa

Tym razem zwycięstwo może świętować mieszkaniec gminy Wolbórz. Norbert Chodakowski zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Spale. Chodakowski reprezentował tam gminę Wolbórz oraz Klub Sportowy AKS Piotrków Trybunalski. Mistrzostwa Polski LZS w Zapasach w Stylu Klasycznym odbyły się w dniach 29-30 sierpnia 2024. W zawodach wzięło udział 100 zawodników. Młody zapaśnik walczył w kategorii 65 kg. To kolejny sukces Chodakowskiego. W marcu ubiegłego roku podczas Mistrzostw Polski w Janowie Lubelskim zajął drugie miejsce w zapasach w stylu klasycznym, a w 2020 roku stanął na podium jako zwycięzca Mistrzostw Województwa Łódzkiego.