reklama

ŁKA rusza z wakacyjną promocją. Piotrkowianie „zostają na bocznym torze”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

ŁKA rusza z wakacyjną promocją. Piotrkowianie „zostają na bocznym torze” - Zdjęcie główne
Autor: łódzkie.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościŁódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomiła wakacyjną ofertę specjalną, zachęcając mieszkańców regionu do letnich podróży po województwie łódzkim i okolicach. Jednocześnie w tym roku pasażerowie z Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska nie ma powodów do radości.
reklama

Wakacyjna promocja ŁKA dla podróżnych

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadziła ofertę „Wakacyjny weekend z ŁKA”, która obowiązuje w każdy weekend wakacyjny od 27 czerwca do 30 sierpnia. Pasażerowie kupujący bilety jednorazowe mogą liczyć na 10-procentową zniżkę.

Promocja obejmuje podróże po województwie łódzkim oraz wybrane trasy w sąsiednich regionach. Kolej podkreśla, że to wygodny, szybki i ekologiczny sposób na planowanie weekendowych wyjazdów – zarówno w celach turystycznych, jak i rodzinnych.

Oferta dostępna jest w kanałach sprzedaży online, w aplikacji mobilnej oraz w biletomatach w pociągach ŁKA.

Piotrków i Radomsko „zostają na bocznym torze”

reklama

W poprzednich latach mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mogli korzystać z wygodnych, bezpośrednich połączeń kolejowych z Trójmiastem, w tym do Gdańska, Kołobrzegu czy Łeby. W tym sezonie sytuacja wygląda jednak inaczej.

Od marca 2026 roku większość pociągów PKP Intercity kursujących przez Radomsko i Piotrków Trybunalski została skierowana na trasy objazdowe. Powodem jest modernizacja linii kolejowej nr 1 na odcinku Koluszki – Będzelin – Częstochowa.

Prace realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy potrwają do sierpnia 2026 roku. Ich celem jest podniesienie prędkości przejazdu pociągów ze 120 do 160 km/h oraz skrócenie czasu podróży składów dalekobieżnych.

W praktyce oznacza to jednak ograniczenie bezpośrednich połączeń – pociągi kursują objazdami m.in. przez Zduńską Wolę Karsznice, a część relacji została czasowo zawieszona.

reklama

Interpelacja Pauliny Matysiak i odpowiedź resortu

Sprawą zajęła się posłanka Paulina Matysiak, która w interpelacji pytała m.in. o przywrócenie bezpośrednich połączeń z Trójmiastem oraz możliwość utrzymania choćby jednej pary pociągów w relacji północnej.

W odpowiedzi Ministerstwo Infrastruktury wyjaśniło, że przy układaniu zastępczego rozkładu jazdy priorytetem było utrzymanie ruchu regionalnego, szczególnie w województwach łódzkim i śląskim, gdzie pociągi pełnią funkcję codziennego transportu do pracy i szkół.

Resort wskazał również, że starano się zachować połączenia z Warszawą oraz część relacji z Katowicami. Połączenia z Trójmiastem nie zostały jednak uznane za priorytetowe w czasie trwania modernizacji.

reklama

Mniej wygodnie nad morze do sierpnia 2026 roku

W efekcie zmian bezpośrednie połączenia z Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska do Gdańska zostały czasowo wycofane. Dotyczy to m.in. popularnych relacji dalekobieżnych, które wcześniej umożliwiały szybki dojazd nad morze bez przesiadek.

Do czasu zakończenia modernizacji podróżni muszą liczyć się z przesiadkami oraz dłuższym czasem przejazdu. Tegoroczne wakacyjne podróże nad Bałtyk dla mieszkańców centralnej Polski wymagają większej logistyki niż w poprzednich sezonach, mimo równoległych promocji kolejowych na krótszych trasach regionalnych.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo