reklama

Kolejny dzień protestów rolników. Gdzie jechać, aby ominąć korki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Solidarność Rolników Piotrków

Kolejny dzień protestów rolników. Gdzie jechać, aby ominąć korki? - Zdjęcie główne

foto Solidarność Rolników Piotrków

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW środę, 21 lutego w całym kraju nadal odbywają się protesty rolników, którzy nie zgadzają się z przepisami, które wprowadza Unia Europejska. Strajkujący, tak jak wczoraj, blokują drogę na łączniku autostrady A1 z drogą S8.
reklama

We wtorek, 20 lutego rozpoczął się protest rolników. O godz. 11:00 uczestnicy zebrali się na ul. Kasztelańskiej, by następnie udać się na drogę S8. Następnie strajkujący udali się na węzeł Piotrków Wschód, gdzie zawrócili i pojechali w stronę autostrady A1. Tam odbyła się całkowita blokada od węzła bełchatowskiego do węzła Piotrków Zachód.

Rolnicy kontynuują protesty. W Piotrkowie strajk potrwa aż do czwartku

Na wczorajszym dniu się nie skończyło. W środę, 21 lutego strajk rolników jest nadal kontynuowany i daje się we znaki kierowcom, którzy stoją w korkach. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń wydawanych przez mundurowych.

Protest został zgłoszony na 48 godzin, co za tym idzie potrwa do czwartku, 22 lutego do godz. 10:00.

reklama

Na zaplanowanej trasie strajkuje kilkaset traktorów. Rolników wspierają także m.in. myśliwi, przedsiębiorcy i osoby prywatne, którzytakże uczestniczą w wydarzeniu.

– My naprawdę mamy gospodarstwa na wysokim poziomie. Wierzmy w siebie, mówmy naszym rodzinom i przyjaciołom, że polskie jest najlepsze. Już są informacje, że w niektórych firmach, jeśli sytuacja się nie poprawi, część osób straci pracę – mówił jeden z uczestników podczas strajku.

– Uważam, że nie powinniśmy tu być. Powinniśmy być w swoich gospodarstwach, zajmować się swoimi sprawami. Nie powinnismy stać na ulicy jak nie powiem kto, ale dziękuję bardzo, że są z nami myśliwi i transportowcy. Jeśli Ukraina wejdzie do Unii to transportowców już nie będzie. To Jest więcej niż pewne i oni muszą o tym wiedzieć. Jest ich dziś kilku, ale powinno być ich więcej. Mam nadzieję, że nie będziemy się więcej widywać na takich protestach, tylko przyjedzie premier i powie nam co załatwił, a co może zrobić później. Ile można słuchać bajek. Chcemy konkretów. Przed wyborami wszyscy obiecywali złote góry, pomoc rolnikom, myśliwym itd. Teraz mają nas w czterech literach – dosadnie mówił podczas protestu jeden z jego uczestników.

reklama

 

 

Na czas strajku wyznaczono objazdy. Którędy jechać, by uniknąć korków?

Powiat piotrkowski: Miejsce -  Kasztelańska 9 wyjazd na S8, protest stacjonarny na węźle S8-A1 na 2 pasach. Sugerowane objazdy:

  •     Jadąc A1 od Gdańska w kierunku Katowic zjeżdżamy na węźle Łódź Południe na S8 kierunek Wrocław do DW 485 węzeł Pabianice Południe -DW484 węzeł Kamieńsk -A1

reklama

  •     Jadąc S8 od Warszawy w kierunku Katowic zjeżdżamy węzeł Rawa Mazowiecka Południe na DW 726 kierunek Opoczno do Żarnów-DK42

  •     Jadąc S8 od Warszawy w kierunku Łodzi zjeżdżamy na węźle Rawa Mazowiecka Południe na DK72

  •     Jadąc S-8 od Wrocławia w kierunku Katowic zjeżdżamy na węźle Pabianice Południe następnie DW485-484 do węzła Kamieńsk- A1

  •     Jadąc od Wrocławia w kierunku Warszawy/Gdańska zjeżdżamy na S14 węzeł Róża do A2 węzeł Emilia

  •     Jadąc A-1 od Katowic w kierunku Warszawy/Gdańska zjeżdżamy na węźle Kamieńsk w kierunku DW 484-DW 485 następnie do S8 węzła Pabianice Południe do S14 węzeł Róża do A2 węzeł Emilia

  • Powiat poddębicki: Miejsce - DK 72 – ronda w . Praga, gm. Poddębice. Sugerowane objazdy: DK72-DW703

    Powiat sieradzki: Miejsce –  Warneńczyka przy ARiMR w Sieradzu, protest stacjonarny – nie ma utrudnień w ruchu.

    Rolnicy sprzeciwiają się „Zielonemu Ładowi”

    Rolnicy nie zgadzają się z polityką rolną Unii Europejskiej. Są przeciwni wprowadzeniu tzw. „Zielonego Ładu” i przymusowego ugorowania 4% swojej ziemi. Uważają także, że zza wschodniej granicy przywożone jest zbyt dużo zboża, które wymyka się spod kontroli.

    W związku z "Zielonym Ładem" rolnicy mają być m.in. zachęcani do adaptacji metod uprawy przyjaznych dla środowiska, minimalizujących emisję gazów cieplarnianych, a także wprowadzenie nowoczesnych technologii w rolnictwie, które pomogą w efektywniejszym gospodarowaniu zasobami naturalnymi. 

    Zdaniem polskich rolników zasady ujęte w tym zbiorze są dla nich szkodliwe. Podobnego zdania są Francuzi, Belgowie i Niemcy, którzy również strajkują. Kolejnym problemem jest plan importu produktów rolnych z Ukrainy, który nie zakłada żadnych ograniczeń. 

    Od rolników wymaga się rozbudowanej biurokracji, co również im się nie podoba. Muszą dokumentować chociażby fakt wywożenia gnojownika.

     

    reklama
    reklama
    Udostępnij na:
    Facebook
    wróć na stronę główną

    ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

    e-mail
    hasło

    Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

    reklama
    Komentarze (0)

    Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

    Wczytywanie komentarzy
    reklama
    reklama