Sportowe emocje w Piotrkowie. Mecz Polska-Austria [ZDJĘCIA]

Sportowe emocje w Piotrkowie. Mecz Polska-Austria [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
82
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW Piotrkowie odbyło się wspólne oglądanie meczu Polska-Austria. Wielu piotrkowian zebrało się dzisiaj w miejskim amfiteatrze, aby kibicować polskiej drużynie.

Mecz rozpoczął się o 18:00. Polacy zagrali z Austrią na stadionie w Berlinie. Piotrkowianie spotkali się na terenie miejskiego amfiteatru i z dużym zaangażowaniem śledzili grę polskiej drużyny. Wśród zebranych dało się zobaczyć całe rodziny, młodzież i dzieci. Wiele osób przygotowało się do kibicowania poprzez zabranie ze sobą szalików, wuwuzeli czy namalowanie polskich barw na twarzy.

Z początku w miejskim amfiteatrze zebrało się wiele osób, jednak przez komplikacje w transmisji spora część zdecydowała się obejrzeć mecz gdzie indziej. Jak się okazało, problem leżał po stronie TVP Sport. Wiele osób jednak zdecydowało się zostać i wspólnie kibicować polskiej drużynie do ostatniej minuty.

Mecz o wszystko

Polacy wywalczyli możliwość gry na mistrzostwach Europy po meczach barażowych z Estonią i Walią. Pierwsze spotkanie na Euro 2024 polscy piłkarze rozegrali 16 czerwca w Warszawie. Drużyna Michała Probierza nie poradziła sobie z Holandią, przegrywając 1:2. W środę, 21 czerwca na stadionie w Berlinie Polacy rozegrali mecz z Austrią. Nasi przeciwnicy zaczęli to spotkanie w sposób zdecydowany i trafili do bramki Polaków już w 9 minucie. Gol dla naszej drużyny wywalczył Krzysztof Piątek. W 30 minucie wykorzystał sytuację i dobił strzał Jana Bednarka. Ten moment widocznie podbudował polską drużynę. Piłkarze wyprowadzili kilka akcji, które dawały nadzieję i pokazywały wolę walki. Jednak w 67 minucie Austriacy objęli prowadzenie, a już kilka minut później Marko Arnautović wykorzystał rzut karny. Tym samym załoga Ralfa Rangnicka opuściła stadion z wynikiem 3:1.

Piotrkowianie żywo reagowali na grę polskiej drużyny, a także na decyzje arbitra. Kilkukrotnie kwestionowali jego wybory, podobnie jak telewizyjni komentatorzy. Mecz dostarczył wielu skrajnych emocji. Podczas trwania spotkania na twarzach kibiców rysowała się zarówno radość, jak i smutek czy rozczarowanie.

Polacy zagrają jeszcze z Francją. Wtedy także będzie możliwość wspólnego kibicowania w miejskim amfiteatrze. Transmisja odbędzie się we wtorek 25 czerwca o godzinie 18:00