O tytuł najpiękniejszej Miss Polonia Województwa Łódzkiego powalczy 18 finalistek.
Finał Miss Polonia Województwa Łódzkiego. O tytuł najpiękniejszej rywalizuje 18 pań
Galę zaplanowano na niedzielę 24 marca w Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi. Uroczystość połączona będzie z 95-leciem konkursu Miss Polonia. Kandydatki zaprezentują się aż siedmiokrotnie:
- w strojach casual od marki Lamu,
- w stylizacjach od Miss City,
- kostiumach kąpielowych Gabbiano,
- kolekcji Beaty Frankowskiej,
- kolekcji Domu Mody Skórska,
- w sukienkach koktajlowych projektu Angeliki Józefczyk
- w sukniach wieczorowych projektu Teresy Kopias.
Kto dostał się do finału Miss Polonia Województwa Łódzkiego? Poniżej lista kandydatek:
- Natalia Kmieć, Zgierz
- Wiktoria Szałowska, Łódź
- Julia Kubiak, Łódź
- Paulina Stawicka, Poddębice
- Kinga Ryś, Rękoraj
- Klaudia Drynkowska, Łódź
- Julia Szymorek, Bełchatów
- Aleksandra Bzdurska, Złoczew
- Katarzyna Wirecka, Łódź
- Aleksandra Podlaszewska, Grotniki
- Natalia Imiołek, Łowicz
- Agnieszka Włodarczyk, Łódź
- Sara Kupś, Szadek
- Paulina Zacharska, Łódź
- Aleksandra Bruchajzer, Bełchatów
- Roksana Rózga, Pabianice
- Klaudia Jóźwiak, Aleksandrów Łódzki
- Elwira Kunka, Brzeziny
22-letnia Roksana Rózda policjantką jest od trzech lat, służbę pełni w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. W wolnych chwilach trenuje w 2. lidze kobiet w Basket Forever Ksawerów.
Jak sama mówi, w kosza gra już od 11 lat. Jak trafiła do policji? Wszystko zaczęło się od policyjnej klasy w liceum. Kobieta w wolnych chwilach jeździ na motocyklu.
Jeszcze do niedawna w społecznej świadomości krążył stereotyp, że policja to męski świat. Tymczasem kobiety chętnie zakładają policyjny mundur. Przed przystąpieniem do służby w policji przechodzą testy sprawnościowe i psychologiczne, takie same jak mężczyźni.
- Służba policjantek, ich zakresy obowiązków, niczym się nie różnią od pracy mężczyzn w tym zawodzie. Tak samo muszą być odporne na stres, dobrze sobie radzić w sytuacjach kryzysowych, nie licząc na traktowanie z pobłażaniem. Kobiety i mężczyźni w codziennej służbie uzupełniają się. Zdarzają się interwencje, podczas których cechy typowo kobiece okazują się nieocenione, szczególnie kiedy chodzi o małe dzieci, pomoc osobom doznającym przemocy
- przyznaje Dagmara Mościńska z pabianickiej komendy.
Kobiety w policji patrolują ulice, jeżdżą na interwencje domowe, biorą udział w zabezpieczeniach imprez masowych, konwojują zatrzymanych, wspierają ofiary przemocy
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.