W skład komisji weszło 27 osób, z czego 11 osób to posłowie PiS, 9 jest z Koalicji Obywatelskiej, po dwie osoby z Polska 2050, PSL i Lewicy, jedna z Konfederacji. Dodajmy, że zdecydowana większość członków to kobiety.
Nadzwyczaj komisja ds. aborcji. Oni zadecydują, co dalej z projektami
Z ramienia PiS w komisji zasiadły: Marlena Maląg, Katarzyna Sójka, Joanna Borowiak, Dominika Chorosińska, Agnieszka Górska, Maria Kurowską, Anna Kwiecień, Anna Milczanowska, Olga Semeniuk-Patkowska, Józefa Szczurek-Żelazko i Agata Wojtyszek.Koalicję Obywatelską reprezentują: Monika Rosa, Katarzyna Piekarska, Anna Sobolak, Jolanta Niezgodzka, Alicja Łepkowska-Gołaś, Sylwia Bielawska, Dorota Łoboda, Maciej Wróbel i Paweł Bliźniuk.
Polskę 2050: Żaneta Cwalina-Śliwowska oraz Ewa Szymanowska. PSL: Urszula Pasławska i Urszula Nowogórska. Lewicę - Anna Maria Żukowska, Marcelina Zawisza, natomiast Konfederację - Karina Bosak.
– Obiecaliśmy dość kłótni i dotrzymaliśmy słowa. W Polska 2050 uważamy, że największą szansę na zmianę daje referendum, ale głosowaliśmy za wszystkimi projektami. Zrobiliśmy to z szacunku do demokracji i troski o trwałość koalicji. Teraz oddajemy los tych ustaw w ręce członkiń i członków komisji - stwierdził po powołaniu komisji marszałek Sejmu - Szymon Hołownia.
Dopóki o aborcji rozmawiają kobiety, jest spokojnie i merytorycznie
Za skierowaniem projektów do komisji nadzwyczajnej zagłosowało w piątek 241 posłów. Przeciw było 182, a 14 wstrzymało się. Wcześniej Sejm nie zgodził się na odrzucenie poselskich projektów dotyczących aborcji. Taki wniosek złożyła Konfederacja.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.