Reklama

Reklama

Psi plac zabaw i siłownia. Co jeszcze powstanie na piotrkowskim osiedlu?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Piotrków

Psi plac zabaw i siłownia. Co jeszcze powstanie na piotrkowskim osiedlu? - Zdjęcie główne

foto UM Piotrków

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piotrkowski magistrat poszukuje wykonawcy, który wybuduje na terenie zielonym w pobliżu Domu Handlowego "Merkury" (osiedle "Belzacka") tzw. street workout, czyli specjalny park do ćwiczeń. Jest to pierwszy etap całego projektu. W przyszłości powstać ma również plac zabaw dla psów.

Reklama

- Posiadamy już opracowany program funkcjonalno-użytkowy, który zawiera szczegółowy opis planowanych robót związanych z budową kompleksu. Aktualnie jesteśmy w trakcie procedury wyboru wykonawcy, który zrealizuję inwestycję w formule "projektuj i wybuduj". Oferty można składać do 5 czerwca. Wyłoniona firma będzie miała 4 miesiące, od dnia podpisania umowy, na zakończenie przedsięwzięcia

- informują pracownicy Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

Co dokładnie powstanie na osiedlu "Belzacka"?

Z siłowni plenerowej skorzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Plan zakłada postawienie dwóch drabinek poziomych oraz jednej pionową. Ponadto najmłodsi będą mieli do swojej dyspozycji również drążki gimnastyczne, ściankę linową, dwie ścianki łukowe wspinaczkowe oraz linę wspinaczkową.

Z kolei dla dorosłych na nowej siłowni pod chmurką zostaną zamontowane poręcze gimnastyczne, drabinka pozioma, pionowa, ławeczka skośna, 5 drążków i obręcz gimnastyczna.

Co ważne pod każdym urządzeniem będzie nawierzchnia z maty przerostowej, co ochroni osoby przed skutkami ewentualnych upadków. 

Cały kompleks będzie ogrodzony. Na placu staną także ławki z oparciem (4 szt.) oraz kosze na śmieci. W ramach etapu I planowane jest również wybudowanie chodników z kostki brukowej. Dokładny plan można zobaczyć na rysunku poglądowym poniżej. 

Na tym nie koniec. W ramach II etapu przedsięwzięcia powstać ma także psi plac zabaw, który będzie wyposażony w różnego rodzaju przeszkody dla czworonogów, takie jak drążki z regulacją, mostek, równoważnia, pochylnia, slalom oraz tunel wysoki i niski. Ze względu na to, że cała inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, druga części projektu, czyli psi plac zabaw, została odłożona na przyszłe lata. Póki co piotrkowski magistrat przedstawił zdjęcia poglądowe, które znajdziecie poniżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy