Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb. pozyskał trójpłaszczyznowy stół trakcyjny do dekompresji kręgosłupa. Nowy nabytek szpitala będzie służył pacjentom w dziale rehabilitacji.
O sprzęcie wypowiedział się Krzysztof Kruszyński, kierownik Działu Rehabilitacji Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim:
- Oprócz leczenia rwy kulszowej wykorzystywany jest także przy nadmiernym napięciu mięśni przykręgosłupowych, bólach stawowych i dyskogennych jak wypuklina miękka, zespołach korzeniowych oraz chorobach krążka międzykręgowego – czytamy na stronie lodzkie.pl
Stół kosztował 43 tys. zł, a szpital pozyskał dofinansowanie w wys. 21.944,99 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kadra rehabilitacyjna została już przeszkolona z zakresu obsługi nowego urządzenia.
Do czego nada się stół trakcyjny
Wykorzystanie innowacyjnego stołu trakcyjnego jest szczególnie zalecane m.in. przy:
- rwie kulszowej
- nadmiernym napięciu mięśni przykręgosłupowych
- bólach dyskogennych (wypuklina miękka) i stawowych zespołach korzeniowych
- chorobach krążka międzykręgowego.
Według danych dostępnych na stronie pacjent.gov.pl zespół dysfunkcyjno-bólowy kręgosłupa staje się chorobą cywilizacyjną.
- Dane epidemiologiczne wskazują, że z powodu dysfunkcji kręgosłupa i tkanek okołokręgosłupowych cierpi prawie 80% społeczeństwa – czytamy w serwisie Ministerstwa Zdrowia.
Specjaliści wskazują, że ulgą mogą być właśnie ćwiczenia rehabilitacyjne.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.