reklama

Straż pożarna poszukuje chętnych do pracy. Na jakie stanowiska jest wakat?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Straż pożarna poszukuje chętnych do pracy. Na jakie stanowiska jest wakat? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osoby chcące zawodowo związać się ze strażą pożarną mają teraz taką możliwość. Jednostka w Piotrkowie Trybunalskim zatrudni trzy osoby, które po odbyciu odpowiedniej praktyki, mają szansę na zdobycie docelowych stanowisk. O szczegółach więcej przeczytasz poniżej.
reklama

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej na stanowisko stażysta (strażak) w służbie przygotowawczej na różne stanowiska docelowe: Starszy ratownik – kierowca oraz Specjalista w wydziale organizacyjno-logistycznym.

Przyjęcie kandydata do służby w PSP poprzedza postępowanie kwalifikacyjne, które ma na celu ustalenie, czy kandydat spełnia warunki przyjęcia do służby i określenie jego kwalifikacji, predyspozycji, przydatności do pełnienia służby.

Kandydat mus i posiadać polskie obywatelstwo, nie może być karany ze przestępstwo, musi posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe czy mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej, tj. po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub przeniesieniu do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej. Istotne, by kandydaci byli sprawnie psychicznie jak i fizycznie.

Prawo jazdy kat. C jest niezbędnym elementem dla osób szukających pracy na stanowisku starszego ratownika-kierowcy. Specjalista w Wydziale Organizacyjno-Logistycznym musi zaś posiadać prawo jazdy kat. B.

Wymagane dokumenty i oświadczenia należy składać w zielonej kopercie do 13 marca 2024roku, do godz. 15:30.

Kilka etapów, by dostać pracę w straży pożarnej

Po złożeniu dokumentów kandydatowi nadaje się numer identyfikacyjny. Postępowanie kwalifikacyjne składa się z 7 etapów, podczas których oceniana jest m.in. sprawność fizyczna, umiejętność pływania czy reakcja na wysokości.

Następnie, w etapie I komisja ocenia dokumentację chętnych osób uwzględniając jej kompletność i zgodność ze stawianymi wymaganiami w ogłoszeniu. Kolejny etap to test sprawności fizycznej, podczas którego obowiązuje sportowy strój .

Test obejmuje podciąganie na drążku, bieg po kopercie i próbę wydolnościową

Etap III to sprawdzian z pływania, który uznaje się za zaliczony, jeżeli kandydat przepłynął 50 m dowolnym stylem, w czasie nie dłuższym niż 90 sekund, Etap IV to sprawdzian lęku wysokości. Asekurowany kandydat musi samodzielnie wejść na wysokość 20 m, na drabinę ustawioną pod kątem 750 i zejść z niej. Jest tylko jedna próba.

Ostatnie trzy etapy to ocena dokumentów zakwalifikowanego kandydata, rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi osobami oraz ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby w PSP.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama