PGNiG Superliga: Zacięty bój Piotrkowianina z Wybrzeżem w Gdańsku

Autor: | Zdjęcie: PGNiG Superliga/MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (Michał Ostafijczuk)

PGNiG Superliga: Zacięty bój Piotrkowianina z Wybrzeżem w Gdańsku - Zdjęcie główne

foto PGNiG Superliga/MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (Michał Ostafijczuk)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W sobotnim meczu 24. kolejki PGNiG Superligi 2022/23 szczypiorniści Piotrkowianina rywalizowali na wyjeździe z szóstym w tabeli Wybrzeżem Gdańsk. Jak spisali się podopieczni Bartosza Jureckiego w konfrontacji z wyżej notowanym rywalem?

Piłkarze ręczni z Piotrkowa Trybunalskiego przed meczem z gdańszczanami wygrali cztery z pięciu bezpośrednich pojedynków, wszystkie z innymi zespołami walczącymi o utrzymanie w elicie, dzięki czemu awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli i oddalili się od strefy spadkowej na dystans czterech punktów.

Pomimo bardzo dobrej postawy piotrkowian w ostatnich tygodniach, faworytem sobotniej potyczki było Wybrzeże, które miało na koncie aż szesnaście punktów więcej oraz pokonało zespół z naszego miasta w rundzie jesiennej, choć tylko jedną bramką (33:32). Jak przebiegało rewanżowe spotkanie?

Piotrkowianin rozpoczął odważnie i objął prowadzenie 7:5. To jednak tylko podrażniło gdańszczan, którzy wzięli się ostro do roboty i już do przerwy wypracowali sobie pięciobramkową przewagę, rzucając aż dwadzieścia goli w pierwszej połowie (20:15)!!!

Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg. Piotrkowianie dużo lepiej zagrali w defensywie, w czym pomogła zmiana w bramce, i byli też trochę skuteczniejsi pod bramką rywala. Efekt? Odrobienie całej straty, a następnie wyjście na prowadzenie 32:31.

Ostatnie słowo należało jednak do drużyny Wybrzeża, która doprowadziła do wyrównania, a na kilka sekund przed końcową syreną rzuciła decydującą bramkę. Wielka szkoda, że fantastyczna postawa Piotrkowianina w drugiej połowie nie przełożyła się na zdobycz punktową.

TORUS Wybrzeże Gdańsk vs MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski  33:32 (20:15)

Torus Wybrzeże: Poźniak (5/19 - 26%), Wałach (5/21 - 24%) - Jachlewski 7, Papaj 6, Pieczonka 5, Papina 3, Powarzyński 3, Kosmala 3, Będzikowski 2, Milicević 2, Woźniak 1, Miklikowski 1, oraz Zmavc, Stępień.
Karne: 3/5. Kary: 10 min. (Jachlewski 4 min,, Zmavc, Stępień, Będzikowski - po 2 min.)
Piotrkowianin: Ligarzewski (8/27 - 30%), Kot (2/3 - 67%), Chmurski (7/19 - 37%) - Jędraszczyk 9, Kowalski 8, Matyjasik 5, Swat 4, Pacześny 2, Doniecki 1, Surosz 1, Wawrzyniak 1, Szopa 1 oraz Pstrąg, Mosiołek, Krajewski, Pożarek.
Karne: 2/2. Kary: 8 min. (Doniecki - 4 min, Wawrzyniak, Jędraszczyk - po 2 min.)

Do zakończenia sezonu 2022/23 PGNiG Superligi pozostały już tylko dwie kolejki. W pierwszej z nich piłkarze ręczni Piotrkowianina zmierzą się na własnym boisku z Azotami-Puławy (6 maja – dom), a rozgrywki zakończą starciem z ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (20 maja - wyjazd).