PGNiG Superliga: Piotrkowianin postawił się w Kwidzynie

Autor: | Zdjęcie: PGNiG Superliga/MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

PGNiG Superliga: Piotrkowianin postawił się w Kwidzynie - Zdjęcie główne

foto PGNiG Superliga/MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W Wielką Środę piłkarze ręczni z naszego miasta rozegrali swój mecz w ramach 22. kolejki sezonu 2022/23 PGNiG Superligi. Piotrkowianin, który wygrał trzy poprzednie spotkania, zmierzył się w Kwidzynie z tamtejszym MMTS-em.

W pierwszej rundzie Piotrkowianin pokonał kwidzynian w Hali Relax w stosunku 22:21 i na długi czas były to niestety ostatnie punkty zdobyte w ligowych rozgrywkach przez podopiecznych Bartosza Jureckiego. Przełamanie nastąpiło dopiero po ponad czterech miesiącach w pojedynku z Zagłębiem Lubin (28:25), po którym przyszły także wygrane nad Pogonią w Szczecinie (27:25) i MKS-em Kalisz (26:20), dzięki którym piotrkowianie opuścili strefę spadkową.

Pomimo tego, faworytem środowej konfrontacji była drużyna gospodarza, która zajmowała w tabeli dziewiątą pozycję i miała pięć oczek przewagi nad jedenastym Piotrkowianinem. Według analityków firm bukmacherskich MMTS Kwidzyn miał około 60% szans na wygraną, a przyjezdni o połowę mniej. Czy tę różnicę było widać na boisku?

Spotkanie od początku do końca było bardzo zacięte. Jako pierwsi przewagę dwóch bramek uzyskali piotrkowianie (9:7), ale druga część pierwszej połowy należała do kwidzynian, którzy wygrali ją czterema golami i schodzili na przerwę prowadząc 14:12. W drugiej części meczu wzrosła ona do czterech goli (20:16). Piotrkowianin nie zamierzał się jednak poddawać i doskoczył na jedno oczko (19:20), a później doprowadził nawet do remisu 22:22. Ostatnie słowo należało jednak do MMTS-u, który przy stanie 24:24 rzucił decydującą bramkę.

Drużynę gospodarza do zwycięstwa poprowadził Bartosz Dudek, który zdobył osiem goli. Najwięcej trafień po stronie piotrkowian zaliczył Piotr Jędraszczyk (7), który w poniedziałek otrzymał kolejne powołanie do reprezentacji Polski. Tym razem na kwietniowe mecze eliminacji Mistrzostw Europy 2024 z Włochami i Łotwą.

Pojedynek w Kwidzynie był ostatnim dla Piotrkowianina przed świąteczną przerwą. Szczypiorniści z naszego miasta do rywalizacji w PGNiG Superlidze powrócą w sobotę 15 kwietnia, kiedy to w Hali Relax podejmą Gwardię Opole, czyli kolejnego z bezpośrednich rywali w walce o ligowy byt. Początek meczu o godzinie 20:00. Bilety na to wydarzenie trafiły już do sprzedaży.

MMTS Kwidzyn – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 25:24 (14:12)

MMTS: Zakreta, Dudek – Kornecki 2, Grzenkowicz 3, Orzechowski 3, Kamyszek 4, Kutyła 5, Majewski, Potoczny 2, Szyszko 3, Landzwojczak 2, Jankowski 1.
Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski – Wawrzyniak, Jędraszczyk 7, Doniecki, Matyjasik 1, Szopa 1, Swat 4, Surosz 3, Pożarek, Mosiołek 2, Kowalski 3, Mastalerz 2, Pacześny 1.