PGNiG Superliga Kobiet: Piotrcovia bez błysku przeciwko wiceliderowi

Autor: | Zdjęcie: PGNiG Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

PGNiG Superliga Kobiet: Piotrcovia bez błysku przeciwko wiceliderowi - Zdjęcie główne

foto PGNiG Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W piątek 5 maja piłkarki ręczne MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski podejmowały w hali „Relax” drużynę MKS-u Lublin w swoim dwudziestym szóstym spotkaniu sezonu 2022/23 rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Czy zawodniczkom z naszego miasta udało się zatrzymać drużynę pewnie zmierzającą po wicemistrzostwo naszego kraju?

Piotrkowskie szczypiornistki nie były faworytkami konfrontacji z wiceliderkami tabeli. Zwłaszcza po czterobramkowej porażce z Eurobudem JKS Jarosław w poprzedniej serii gier. Przed czwartą bezpośrednią potyczką w sezonie 2022/23 zespół z Lublina miał na swoim koncie aż o 21 punktów więcej od Piotrcovii, z którą wygrał zresztą wszystkie trzy starcia. Kolejno różnicą: trzech, sześciu i czterech goli. Czy podopiecznym Agaty Cecotki w piątkowe popołudnie udało się przerwać serię siedmiu kolejnych porażek z MKS-em Lublin i pokonać tego rywala po raz pierwszy od 1 maja 2021 roku?

Niestety nie tym razem. Losy piątkowej rywalizacji rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, kiedy przyjezdne wypracowały sobie siedmiopunktową przewagę (14:21). Piotrkowianki rzuciły się w pogoń w drugiej połowie, którą nawet wygrały, ale znacznie mniejszą różnicą bramek (19:16) i w konsekwencji musiały uznać wyższość rywalek.

"Inne były przedmeczowe założenia, a inna zupełnie ich realizacja. Nie da się wygrać meczu, w którym gramy tak słabą pierwszą połowę. Pod koniec podgoniłyśmy nieco wynik, który nie wygląda tak źle. Ale mimo wszystko uważam, że zagrałyśmy słabe zawody" – oceniła spotkanie Agata Cecotka, trenerka Piotrcovii.

Przed szczypiornistkami z Piotrkowa Trybunalskiego już tylko dwa ostatnie mecze sezonu 2022/23 PGNiG Superligi Kobiet. W środę 10 maja z Galiczanką Lwów u siebie (18:00) oraz w niedzielę 14 maja na terenie mistrza Polski, Zagłębia Lubin (14:30). Cel? Obrona czwartej pozycji, co nie będzie łatwym zadaniem.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski vs MKS Lublin 33:37 (14:21)
Piotrcovia: Opelt, Suliga – Drażyk 4, Radushko 1, Oreszczuk 5/2, Polaskova 3, Królikowska 3, Grobelna 1, Sobecka, Szczepanek 2, Trbović 2, Świerczek 2, Waga 6, Jureńczyk 2, Schneider 2.
Rzuty karne: 2/3. Kary: 8 min (Raduhsko, Polaskova, Trbović, Waga)
MKS FunFloor: Gawlik, Sarnecka – Płomińska 6, Dominika Więckowska, Rebicova, Magda Więckowska 9, Pastuszka, Szynkaruk 2, Tatar, Noga 7, Masna 4, Roszak 7, Portasińska 2.
Rzuty karne: 3/3. Kary: 14 min (Płomińska, Dominika Więckowska, Rebicova, Tatar, Noga, Roszak, Portasińska)