ORLEN Superliga: Przestój przesądził o porażce Piotrkowianina z Gwardią

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga / Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

ORLEN Superliga: Przestój przesądził o porażce Piotrkowianina z Gwardią - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga / Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W niedzielnym meczu 3. kolejki ORLEN Superligi piłkarze ręczni Piotrkowianina Piotrków Trybunalski podejmowali w Hali Relax drużynę Gwardii Opole. Jak przebiegał ten pojedynek?

Drużyna z naszego miasta do potyczki z opolanami przystępowała po dwóch porażkach, ale z jednym punktem na koncie, bo po bolesnej przegranej na własnym boisku z Energą MKS Kalisz (22:33), we Wrocławiu udało się doprowadzić do rzutów karnych. W tych skuteczniejsi okazali się niestety szczypiorniści miejscowego Śląska. Zespół Gwardii miał więcej powodów do zadowolenia, bo nowy sezon rozpoczął od wygranych z wrocławianami (22:20) i z Azotami-Puławy po rzutach karnych.

Z tego też powodu analitycy firm bukmacherskich więcej szans na wygraną w bezpośrednim starciu Piotrkowianina z Gwardią dawali przyjezdnym (40% do 60%), ale generalnie spodziewano się zaciętego starcia. Podobnego do tych z poprzednich rozgrywek, kiedy o końcowym rozstrzygnięciu decydowały pojedyncze akcje (26:27, 30:32, 27:26). Dodatkowego smaczku niedzielnej konfrontacji dodawał fakt, że po drugiej stronie barykady mogliśmy zobaczyć byłego trenera piotrkowian Bartosz Jurecki i byłego rozgrywającego Piotra Jędraszczyka.

Na parkiecie jednak żadnych sentymentów nie było. Pierwsza część gry zgodnie z przewidywaniami była bardzo zacięta - wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, a żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Na przerwę zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu gości (15:16).

O końcowym rozstrzygnięciu przesądziło dosłownie dziewięć minut. Pomiędzy 11 a 20 minutą drugiej odsłony Piotrkowianin stracił aż siedem goli, nie zdobywając żadnego i z remisu 20:20 zrobiło się 20:27. Na taką serię ciosów szczypiorniści z naszego miasta nie byli w stanie już odpowiedzieć i ponieśli trzecią porażkę w sezonie.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Gwardia Opole 27:34 (15:16)

W 4. kolejce ORLEN Superligi 2024/2025 drużyna Piotrkowianina podejmie w Hali Relax PGE Wybrzeże Gdańsk. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę 22 września, a jego początek zaplanowano na godzinę 16:00.