ORLEN Superliga: Piotrkowianin z pierwszym zwycięstwem w sezonie!

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga/Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

ORLEN Superliga: Piotrkowianin z pierwszym zwycięstwem w sezonie! - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga/Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W niedzielnym spotkaniu 4. kolejki sezonu 2023/24 ORLEN Superligi szczypiorniści Piotrkowianina rywalizowali z drużyną Gwardii Opole, czyli z zespołem o zbliżonym potencjale. Jak przebiegała rywalizacja drużyn, których celem jest pozostanie w elicie?

O Gwardii w naszym mieście zrobiło się głośno już pod koniec poprzedniego sezonu, kiedy okazało się, że na Opolszczyznę przeniesie się ówczesny trener Piotrkowianina, Bartosz Jurecki. Kilka tygodni później dowiedzieliśmy się, że pod jego skrzydła trafi również Piotr Jędraszczyk, którego do opolskiego klubu wypożyczyła Industria Kielce.

Szczypiorniści Gwardii do niedzielnej rywalizacji przystępowali w lepszych nastrojach, bo z z sześcioma punktami na koncie, które zainkasowali w domowych meczach z MKS-em Kalisz i Unią Tarnów. Piotrkowianie wciąż pozostawali bez chociażby jednego oczka, ale w ich grze były momenty godne odnotowania. Te niweczone były jednak przez niezrozumiałe przestoje.

„Musimy wreszcie zagrać dobrze przez cały mecz. Te fragmenty dobrej gry, które dotąd prezentowaliśmy, nie wystarczą. Obiecujemy w meczu z Gwardią koncentrację od pierwszej do ostatniej minuty i to, że powalczymy o wygraną” - zapowiadał kapitan Piotrkowianina Piotr Swat.

W poprzednich rozgrywkach zespoły podzieliły się punktami, wygrywając mecze we własnych halach. Piotrkowianie zwyciężyli u siebie 34:29, ale na wyjeździe musieli uznać wyższość rywali ze stolicy Opolszczyzny (29:31). Jak było tym razem?

Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Przez cały mecz przyjezdni prowadzili tylko raz, na samym jego początku (0:1). Później swoje warunki gry narzucili szczypiorniści z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy w trakcie pierwszej połowy prowadzili kilkukrotnie już nawet pięcioma golami (8:3,13:8, 14:9). Na przerwę zespoły schodziły jednak przy wyniku 15:13.

Podobny przebieg miała decydująca odsłona niedzielnej potyczki. Piotrkowianin odskakiwał na 4-5 bramek, a rywale zbliżali się, a w samej końcówce nawet doprowadzali do równowagi (24:24). Ostatnie akcje należały jednak do drużyny gospodarza, która ostatecznie zwyciężyła 27:26.

Tym samym Piotrkowianin odniósł pierwsze zwycięstwo w ORLEN Superlidze 2023/2024 i zainkasował trzy punkty, które pozwoliły opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Gwardia Opole 27:26 (15:13)
Piotrkowianin: Kot, Chmurski - Wawrzyniak, Doniecki 5, Matyjasik 5, Szopa 2, Wadowski 1, Swat 2, Żyszkiewicz, Filipowicz, Surosz 6, Pożarek, Mosiołek 6.
Rzuty karne: 3/5, Kary: 10 min (Wawrzyniak x2, Doniecki, Wadowski, Pożarek)
Gwardia: Ałaj, Malcher - Jędraszczyk 5, Sosna 2, Wojdan 4/3, Łangowski 1, Stempin, Jankowski 4, Kawka 1, Milewski 2, Monczka 1, Wandzel, Chychykalo 3, Jendryca 3.
Rzuty karne: 3/4, Kary: 8 min (Jędraszczyk, Łangowski, Milewski, Chychykalo)

W 5. kolejce ORLEN Superligi 2023/24 Piotrkowianin zmierzy się na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn. Pojedynek ten zaplanowano na poniedziałek 18 września (18:00). Mecz ten będzie transmitowany w Polsacie Sport Extra.