ORLEN Superliga: Piotrkowianin rozbity przez Ostrovię

Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga/Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

ORLEN Superliga: Piotrkowianin rozbity przez Ostrovię - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga/Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportSzczypiorniści Piotrkowianina Piotrków Trybunalski w niedzielne popołudnie rywalizowali z Rebud KRP Ostrovią w ramach 6. kolejki ORLEN Superligi. Jakim wynikiem zakończyła się konfrontacja w Ostrowie Wielkopolskim?

Sześć meczów bez zwycięstwa, ale trzy punkty na koncie – to dorobek podopiecznych trenera Michała Matyjasika przed starciem z Ostrovią, która miała w swoim dorobku o trzy oczka więcej od Piotrkowianina i była zdecydowanym faworytem bukmacherów do zwycięstwa w niedzielnym meczu. Nastroje w szeregach ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego były jednak bojowe.

My musimy w każdym spotkaniu szukać punktów i po to też jedziemy do Ostrowa Wielkopolskiego. Z Kwidzynem zagraliśmy słabe spotkanie do 50 minuty, ale w końcówce drużyna pokazała charakter i z tego się bardzo cieszę. Myślę, że zaczniemy w końcu wygrywać mecze. Harujemy na treningach, chłopaki ciężko pracują i musi to przynieść efekt - powiedział przed spotkaniem w Ostrowie Wielkopolskim trener Piotrkowianina Michał Matyjasik.

Niestety od samego początku mecz nie układał się po myśli szczypiornistów z naszego miasta, którzy już po paru minutach przegrywali trzema bramkami (2:5). Od tego momentu trwała zacięta walka, a strata Piotrkowianina zmalała w pewnym momencie do jednego trafienia, żeby na koniec premierowej odsłony znowu osiągnąć trzy gole (12:15). Różnicę zrobił bramkarz gospodarzyJakub Zimny, który obronił 7 z 19 celnych rzutów, podczas gdy jego odpowiednik o trzy mniej przy takiem samej liczbie prób.

Po zaledwie siedmiu minutach drugiej części gry trener Matyjasik był zmuszony do wzięcia czasu, bo jego podopieczni przegrywali już sześcioma bramkami (13:19). Chwilę później było 14:23 i w zasadzie po meczu. Gra Piotrkowianina w zaledwie kilka minut posypała się jak domek z kart. Próby gonienia wyniku zakończyły się jeszcze większą katastrofą. Niemoc w ataku i szybkie kontry rywali doprowadziły do jedenastobramkowej straty (16:27). Koniec końców piłkarze ręczni z Piotrkowa Trybunalskiego przegrali 22:37.

Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 37:22 (15:12)

W 7. kolejce ORLEN Superligi Piotrkowianin Piotrków Trybunalski zagra w Hali Relax z Górnikiem Zabrze, pogrążonym w kryzysie brązowym medalistą z dwóch poprzednich sezonów. Mecz ten zaplanowano na sobotę 12 października o godzinie 18:00.