ORLEN Superliga: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski poszedł za ciosem!

Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga/Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

ORLEN Superliga: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski poszedł za ciosem! - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga/Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W ostatnim meczu 21. kolejki ORLEN Superligi 2023/2024 szczypiorniści Piotrkowianina Piotrków Trybunalski rywalizowali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. W pierwszej rundzie piotrkowianie wygrali na własnym boisku różnicą czterech goli. Jak wyglądał rewanż?

Piłkarze ręczni z Piotrkowa Trybunalskiego w poprzedniej kolejce pokonali zespół z Legionowa (30:29), a w środku tygodnia zapewnili sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski po zwycięstwie w Legnicy. W poniedziałek zespołowi trenera Michała Matyjasika przyszło się zmierzyć z sąsiadem w tabeli ORLEN Superligi, Zagłębiem Lubin, nad którym Piotrkowianin przed bezpośrednim starciem miał pięć przewagi.

„Po wygranej z Legionowem wracamy do walki o czołową ósemkę. I ja w to wierzę i wierzy zespół. Czeka nas ciężki mecz, a kluczem do zwycięstwa będzie skuteczność. Zarówno w ataku, jak i obronie” - oceniał Michał Matyjasik.

W telegraficznym skrócie można napisać, że w poniedziałek mieliśmy powtórkę z rozrywki. Zespół trenera Matyjasika rozstrzygnął losy meczu z lubinianami już w pierwszej połowie, którą wygrał różnicą aż czterech bramek (14:18). Początkowo inicjatywę miała drużyna gospodarza, ale przyjezdni szybko opanowali sytuację i na przerwę schodzili w komfortowej sytuacji.

W drugiej połowie poniedziałkowego pojedynku nie mieliśmy zwrotów akcji. Piotrkowianin prowadził przez większość czasu różnicą 7-8 goli, kontrolując bieg boiskowych wydarzeń, żeby ostatecznie zwyciężyć różnicą pięciu trafień.

Zagłębie Lubin – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:32 (14:18)
Piotrkowianin: Chmurski - Wawrzyniak, Stolarski 1, Matyjasik 1/1, Szopa 3, Wadowski 3, Swat 5/1, Żyszkiewicz 5, Runowski, Filipowicz, Surosz 6, Mosiołek 2, Kowalski 2, Krajewski, Makowiejew 3.
Rzuty karne: 2/3. Kary: 6 min (Runowski, Filipowicz, Surosz)

Po dwudziestu jeden seriach gier szczypiorniści z naszego miasta mają 26 punktów i tym samym zrównali się z ósmym MMTS-em Kwidzyn oraz dziewiątą Gwardią Opole. Zajmujący siódme miejsce piłkarze ręczni z Ostrowa Wielkopolskiego mają tylko o jedno oczko więcej. Do końca fazy zasadniczej ORLEN Superligi 2023/2024, pozostało jeszcze pięć kolejek.

W tej najbliższej, w niedzielę 25 lutego, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski podejmie w Hali „Relax” drużynę Chrobrego Głogów, z którą zmierzy się również w marcowym ćwierćfinale Pucharu Polski. Początek o godzinie 16:00.