Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga/Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

ORLEN Superliga: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski nie sprostał rewelacji rozgrywek - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga/Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W niedzielnym meczu 22. kolejki ORLEN Superligi 2023/2024 szczypiorniści Piotrkowianina Piotrków Trybunalski zmierzyli się na własnym parkiecie z KGHM Chrobrym Głogów, czwartym zespołem w tabeli.

W pierwszej rundzie bieżącego sezonu piotrkowianie przegrali na wyjeździe różnicą czterech goli 31:35, a kluczowa okazała się wówczas pierwsza połowa (12:18), w której drużyna z Dolnego Śląska w zasadzie rozstrzygnęła losy pojedynku, w pewnym momencie prowadząc nawet drużyną dziesięciu bramek.

„Nic innego nie powiem jak to, że kluczem do wygrania będzie skuteczność i dobra gra w obronie. Mamy swoje założone cele. Wygrane z Legionowem i Lubinem dały nam trochę oddechu, ale my chcemy, o czym powtarzam od początku sezonu, powalczyć o play-offy. I z takim nastawieniem wyjdziemy na mecz z Chrobrym” - zapowiadał Michał Matyjasik.

Przedstawione przez trenera Piotrkowianina założenia znalazły odzwierciedlenie w postawie jego podopiecznych. Niestety tylko w pierwszej połowie, którą Piotrkowianin dość niespodziewanie wygrał trzeba bramkami (15:12). W drugiej części gry drużyna z naszego miasta została jednak zdeklasowana.

Losy niedzielnego pojedynku rozstrzygnęła się w ledwie kilka minut po przerwie, kiedy to przyjezdni wypracowali sobie pięć goli przewagi (17:22), na co piotrkowianie nie byli już w stanie odpowiedzieć. Przewaga rywali momentami sięgała nawet sześciu bramek, a ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski vs KGHM Chrobry Głogów 26:31 (15:12)
Piotrkowianin: Kot, Chmurski - Wawrzyniak, Stolarski 1, Matyjasik 3, Wadowski 1, Swat 4/3, Żyszkiewicz 5, Runowski 1, Filipowicz, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek, Grzesik 4, Kowalski 3, Makowiejew.
Rzuty karne: 3/3. Kary: 12 min (Runowski x2, Stolarski, Matyjasik, Surosz, Kowalski). Czerwona kartka: Pożarek (bezpośrednia - 36 minuta)
Chrobry: Stachera, Dereviankin - Grabowski 6, Strelnikov, Wrona 5, Kosnik 1, Orpik 1, Jamioł, Dadej 3, Matuszak 5, Styrcz 5/2, Hajnos 4, Skiba 1.
Rzuty karne: 2/3. Kary: 8 min (Grabowski x2, Orpik, Hajnos). Czerwona kartka: Kosznik (bezpośrednia - 12 minuta).

Trzynasta porażka w sezonie 2023/2024 ORLEN Superligi niewiele zmienia w sytuacji Piotrkowianina w tabeli, który zajmuje dziesiąte miejsce, ale ma taką samą liczbę punktów, co zespoły Gwardii Opole i MMTS-u Kwidzyn, które zajmują ósmą i dziewiątą pozycję. Walka o play-offy trwa!

"Wyszliśmy na drugą połowę i nie wiem co się stało. Popełniliśmy bardzo szybko trzy proste błędy i oddaliśmy prowadzenie Chrobremu. A to jest zbyt doświadczony zespół, aby to wypuścić. Kontrowali nas później bezlitośnie. Z drugiej strony nadal zostajemy w grze o ósemkę i do końca walczyć będzie o zwycięstwo w każdym spotkaniu" - ocenił spotkanie Michał Matyjasik, szkoleniowiec Piotrkowianina.

W marcu piłkarze ręczni Piotrkowianina Piotrków Trybunalski rozegrają pięć ligowych meczów. Ten najbliższy w Gdańsku z miejscowym Wybrzeżem już w sobotę 2 marca o godzinie 16:00.