ORLEN Superliga: Piotrkowianin nie dał rady Górnikowi

Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga/Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

ORLEN Superliga: Piotrkowianin nie dał rady Górnikowi - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga/Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportTylko trzy punkty z dwudziestu jeden możliwych wywalczyli piłkarze ręczni Piotrkowianina Piotrków Trybunalski w pierwszych siedmiu kolejkach ORLEN Superligi 2024/2025. Czy ten dorobek udało się powiększyć w sobotnim meczu z Górnikiem Zabrze?

W sobotę 12 października do Hali Relax zawitali brązowi medaliści dwóch ostatnich sezonów, czyli drużyna Górnika Zabrze. Zespół z Górnego Śląska, choć dużo mocniejszy na papierze, również bardzo słabo rozpoczął bieżące rozgrywki, wygrywając tylko dwa z siedmiu pojedynków. W tym ostatnim zabrzanie rozbili u siebie Śląsk Wrocław (35:21), co mogło oznaczać, że kryzys formy jest już za nimi.

W poprzednim sezonie Piotrkowian sensacyjnie pokonał Górnika w Hali Relax (33:28), a na wyjeździe uległ tylko jedną bramką (25:26) i na tym można było budować optymizm po fatalnym występie w Ostrowie Wielkopolskim w minioną niedzielę, gdzie podopieczni Michała Matyjasika przegrali aż 22:37.

"Szukamy w każdym meczu punktów i to się nie zmieni do końca sezonu. Moi zawodnicy potrafią grać w piłkę ręczną i ja cały czas wierzę, że wreszcie odpalą i zaczną grać na miarę oczekiwań. Mamy dobre momenty, ale niestety mamy też takie, gdzie gramy fatalnie. Jedno możemy obiecać - zrobimy wszystko, aby powalczyć z wyżej notowanym rywalem i ucieszyć naszych kibiców" - zapowiadał trener Michał Matyjasik.

W meczu z zabrzańskimi szczypiornistami Piotrkowianin faktycznie walczył z całych sił i aż do pięćdziesiątej minuty był rywalem równorzędnym, choć na przerwę to goście schodzili z przewagą trzech trafień (13:16), a tuż po niej wzrosła ona nawet do pięciu oczek (15:20). Podopieczni trenera Matyjasika wrócili jednak do gry i na około dziesięć minut przed końcem przegrywali tylko jedną bramką (22:23).

W kluczowym momencie Górnik Zabrze udowodnił swoją wyższość i dzięki dwóm czteropunktowym seriom - od 22:23 do 22:27 oraz od 26:29 do 26:33 - zgarnął komplet oczek. Zasłużenie, ale trochę szkoda tego meczu, bo Piotrkowianin długimi momentami grał naprawdę nieźle.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Górnik Zabrze 26:33 (13:16)

W 9. kolejce ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych Piotrkowianina czeka wyjazdowe spotkanie z Azotami-Puławy, które rozpocznie się o godzinie 12:30 w niedzielę 20 października i będzie transmitowane w Polsacie Sport. Powrót do Piotrkowa Trybunalskiego w sobotę 26 października na mecz z Zagłębiem Lubin.