ORLEN Superliga Kobiet: Seria Piotrcovii przerwana w Gnieźnie!

Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

ORLEN Superliga Kobiet: Seria Piotrcovii przerwana w Gnieźnie! - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportW środowy wieczór szczypiornistki Piotrcovii Piotrków Trybunalski rywalizowały w Gnieźnie z miejscowym MKS-em URBIS. Spotkanie to zostało rozegrane w ramach 12. kolejki ORLEN Superligi 2023/2024.

Podopieczne Agaty Cecotki nowy rok rozpoczęły od wysokiej wygranej z piłkarkami ręcznymi z Jarosławia (32:24), odnosząc tym samym piąte zwycięstwo z rzędu. W dniu 17 stycznia na drodze piotrkowianek stanął czwarty zespół w tabeli, który miał na swoim koncie tylko o jedno zwycięstwo i trzy oczka więcej. Można więc śmiało powiedzieć, że to rywal w zasięgu zespołu z naszego miasta.

Wobec tego nie ma też co ukrywać, że wrześniowa porażka we własnej hali z MKS-em URBIS Gniezno (27:30) była przykrą niespodzianką dla kibiców Piotrcovii. Drużyna zagrała wtedy słabo, a przyjezdne zasłużenie wywiozły z Hali Relax komplet punktów. Po kilkunastu tygodniach piotrkowianki stanęły przed szansą rewanżu za tamtą porażkę.

Chęć rewanżu i ogromną determinację zawodniczek Piotrcovii było widać na boisku od pierwszych minut meczu. Kluczowa dla losów pierwszej połowy okazała się sześciobramkowa seria (od 2:2 do 2:8). Tak wysokiej przewagi nie udało się utrzymać do przerwy, ale przyjezdne schodziły na nią z czterema golami więcej od rywale.

O ile start pierwszej odsłony był jak marzenie, o tyle początek drugiej to już istny koszmar. Piotrkowianki nie tylko pozwoliły szybko się dogonić (20:20), ale też nie były w stanie zatrzymać rozpędzającej się z każdą kolejną akcją drużyny z Gniezna, która kilka chwil później prowadziła już czterema bramkami (25:21). To był kluczowy moment tego pojedynku.

Zawodniczki Agaty Cecotki co prawda potrafiły kilkukrotnie zbliżyć się na dystans jednej bramki (25:24, 27:26, 29:28), ale losów rywalizacji nie były w stanie już odwrócić. 30:28 dla MKS-u URBIS Gniezno i koniec serii Piotrcovii Piotrków Trybunalski, która nie zdołała zrewanżować się „Pszczółkom” i wyprzedzić ich w tabeli ORLEN Superligi Kobiet 2023/2024.

MKS URBiS Gniezno vs Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:28 (13:17)
Piotrcovia:
Sarnecka, Suliga - Gadzina 2, Świerczek 3, Radushko 3, Królikowska 7/1, Mokrzka, Sobecka 5, Szczepanek 1, Trbovic, Waga 7/4, Schneider.
Rzuty karne: 5/7. Kary: 4 min (Świerczek, Szczepanek). Czerwona kartka: Radushko

Jeszcze w styczniu 2024 roku Piotrcovię czekają dwie potyczki o ligowe punkty. W niedzielę 21 stycznia piotrkowianki podejmą Młyny Stoisław Koszalin, a w poniedziałek 29 stycznia zmierzą się na wyjeździe z KGHM Zagłębiem Lubin.