ORLEN Superliga Kobiet: Piotrcovia z pierwszym zwycięstwem w sezonie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

ORLEN Superliga Kobiet: Piotrcovia z pierwszym zwycięstwem w sezonie! - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportPo dwóch tygodniach przerwy piłkarki ręczne Piotrcovii Piotrków Trybunalski powróciły do rywalizacji w rozgrywkach ORLEN Superligi Kobiet. Powróciły z przytupem, bo pokonały Sośnicę Gliwice, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie!

Szczypiornistki z naszego miasta początku sezonu 2024/2025 nie mogły zaliczyć do udanych, bo przegrały wszystkie cztery spotkania. Dwie z tych porażek, z ligowymi potentatami z Lubina oraz Lublina, były poniekąd wkalkulowane, ale przegrane z Ruchem Chorzów i Startem Elbląg były niemiłym zaskoczeniem. Boli zwłaszcza ta ostatnia, bo podopieczne Horatiu Pasci prowadziły do przerwy 17:13.

„To nie jest tak, że ktoś lekceważąco podchodzi do meczów. My ciężko pracujemy na treningach i naprawdę dajemy z siebie wszystko. Wierzę w to, że już niedługo nasza sytuacja w tabeli się poprawi. Mamy naprawdę dobry zespół” - mówiła po spotkaniu ze Startem Elbląg Joanna Waga, kapitan Piotrcovii.

Sobotnie rywalki piotrkowianek w ostatnich dniach złapały formę i po dwóch porażkach odniosły w końcu zwycięstwo, a nawet dwa. Najpierw dość niespodziewane w Koszalinie, a następnie na własnym boisku z kaliszankami. Piotrkowianki miały świadomość, jak trudne czeka je wyzwanie.

Jednak tym razem szczypiornistki z Piotrkowa Trybunalskiego spisały się bez zarzutu i w pełni zasłużenie zgarnęły komplet punktów. Już do przerwy Piotrcovia prowadziła różnicą czterech trafień (14:10), a po przerwie swoją przewagę podwoiła, zwyciężając ostatecznie 27:19. Do gry w ofensywie można by mieć trochę zastrzeżeń, ale za defensywę należą się pochwały.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Sośnica Gliwice 27:19 (14:10)

Premierowe zwycięstwo w sezonie 2024/2025 ORLEN Superligi Kobiet pozwoli piotrkowiankom awansować na ósme miejsce w tabeli i nieco odetchnąć. Wszyscy mamy nadzieję, że teraz będzie już z górki. Zwłaszcza, że w najbliższym czasie Piotrcovia zagra z niżej notowanymi ekipami.

Na kolejny mecz szczypiornistek z Piotrkowa Trybunalskiego będziemy musieli poczekać do soboty 2 listopada, kiedy to dojdzie do wyjazdowego pojedynku z Energa MKS-em Kalisz. Tydzień później Piotrcovia zagra w Koszalinie. Powrót do Hali Relax dopiero w ostatni weekend... grudnia, po zakończeniu europejskiego czempionatu.