ORLEN Superliga Kobiet: Piotrcovia postawiła się hegemonowi z Lubina

Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

ORLEN Superliga Kobiet: Piotrcovia postawiła się hegemonowi z Lubina - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W swoim pierwszym październikowym meczu ORLEN Superligi Kobiet 2023/2024 piłkarki ręczne MKS-u Piotrcovii Piotrków Trybunalski podejmowały w hali Relax drużynę Zagłębia Lubin, mistrzynie Polski z trzech ostatnich sezonów.

Zdecydowanym faworytem meczu rozgrywanego w ramach 5. kolejki sezonu 2023/24 ORLEN Superligi Kobiet były oczywiście przyjezdne, które od kilku lat niepodzielnie panują na polskich boiskach. O tym jak mocny jest to zespół wielokrotnie przekonały się również piotrkowianki.

W poprzednim sezonie wszystkie bezpośrednie starcia Piotrcovia – Zagłębie kończyły się zwycięstwami szczypiornistek z Lubina, które wygrywały różnicą 14, 12 i dwukrotnie 8 bramek. Po raz ostatni zespół z naszego miasta pokonał lubinianki we wrześniu 2020 roku po serii rzutów karnych. Czy w sobotę 7 października udało się w jakimś stopniu nawiązać do tamtego występu?

Pierwszą bramkę w sobotnim spotkaniu rzuciły przyjezdne, ale sześć kolejnych goli zdobyły piotrkowianki (6:1), które swoją ogromną determinacją chyba zaskoczyły zespół gości. Wysoka przewaga utrzymywała się dość długo (12:9), ale końcówka pierwszej połowy należała jednak do Zagłębia, które przed przerwą zbliżyło się na dystans jednego gola (13:12).

W drugiej części sobotniej potyczki trwała zażarta walka, ale częściej na jednobramkowym prowadzeniu znajdowały się podopieczne Agaty Cecotki. Sytuacja zaczęła odwracać się w końcówce, kiedy mistrzynie znowu podkręciły tempo i wygrały decydujący fragment meczu w stosunku 5:1 i tym samym całe spotkanie trzema golami (od 24:23 do 25:28).

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Zagłębie Lubin 25:28 (13:12)
Piotrcovia: Suliga, Sarnecka - Świerczek 9, Gadzina 5, Mokrzka 3/3, Polaskova 2, Trbović 2, Grobelna 1, Królikowska 1, Sobecka 1, Waga 1, Schneider, Radushko, Szczepanek.
Rzuty karne: 3/4; Kary: 8 min (Świerczek x2, Polaskova, Trbović).
Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima - Bujnochova 5/2, Kochaniak-Sala 5, Michalak 5, Machado Matieli 4, Drabik 3/2, Promis 3, Przywara 2, Górna 1, Jureńczyk, Milojević, Pankowska.
Rzuty karne: 4/5; Kary: 6 min (Drabik x2, Górna).

Chyba nikt nie spodziewał się tego, że Piotrcovia postawi aż taki opór mistrzyniom Polski z trzech ostatnich sezonów. Tym bardziej szkoda, że tak dobry występ nie zakończył się jakąkolwiek zdobyczą punktową. Porażka z Zagłębiem oznacza, że piotrkowianki wciąż mają na swoim koncie sześć oczek i znajdują się w górnej połowie tabeli. W 6. kolejce ORLEN Superligi Kobiet 2023/2024 piłkarki ręczne Piotrcovii zmierzą się z MKS-em Lublin. Pojedynek ten zaplanowano na sobotę 20 października. Spotkanie odbędzie się w hali Relax, początek o godzinie 18:00.