ORLEN Superliga Kobiet: Piotrcovia pokonana we własnej hali

Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga Kobiet/Piotrcovia

ORLEN Superliga Kobiet: Piotrcovia pokonana we własnej hali - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga Kobiet/Piotrcovia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W czwartkowy wieczór szczypiornistki Piotrcovii podejmowały w hali hali Relax drużynę MKS URBIS Gniezno w ramach trzeciej kolejki sezonu 2023/2024 ORLEN Superligi Kobiet. Jakim wynikiem zakończyła się ta rywalizacją?

Przed czwartkową potyczką, czyli po dwóch seriach gier, obie drużyny miały na koncie po trzy punkty, które zawdzięczały zwycięstwom na własnych boiskach. Piotrcovia wygrała w Hali Relax z AWS Energą Szczypiorno Kalisz (i przegrała w Jarosławiu z JKS-em). Zespół z Gniezna po wysokiej przegranej z Zagłębiem Lubin zrehabilitował się pewnym zwycięstwem nad Młynami Stoisław Koszalin.

„Grałyśmy w ataku bardzo bojaźliwie, słabo grałyśmy w pierwszej połowie. Szybko musimy o tym meczu zapomnieć i skoncentrować się na kolejnych spotkaniach” - mówiła po porażce na Podkarpaciu Agata Cecotka.

Przypominamy, że w poprzednich rozgrywkach ligowych zespoły podzieliły się punktami, wygrywając mecze we własnych halach. W Gnieźnie MKS wygrał z Piotrcovią 26:24, a w Hali Relax lepsze okazały się piotrkowianki (34:31). Jak było tym razem?

Konfrontacja piłkarek ręcznych z Piotrkowa Trybunalskiego i Gniezna rozpoczęła się po myśli tych drugich. Przyjezdne szybko objęły pięciobramkowe prowadzenie (9:4), a w pewnym momencie przewaga sięgnęła nawet sześciu goli (16:9). Piotrkowianki tuż przed przerwą zdołały zmniejszyć ją do czterech oczek.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Przyjezdne spuściły z tonu dopiero przy stanie 28:21, z czego skorzystały podopieczne Agaty Cecotki, które rzuciły się w szaleńczą pogoń i wygrały.... minimalnie drugą połowę (15:14), ale losów całego meczu nie zdołały już odwrócić. Zabrakło na to czasu i lepszej gry przez lwią część pojedynku.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS URBIS Gniezno 27:30 (12:16)
Piotrcovia: Sarnecka, Suliga - Gadzina 5, Świerczek 2, Radushko 3, Mielewczyk, Polaskova 2/1, Królikowska 4, Grobelna, Mokrzka 2/1, Sobecka 2, Szczepanek, Trbović 1, Waga 5/1, Schneider 1.
Rzuty karne: 3/5; Kary: 2 min (Schneider)

W czwartej kolejce ORLEN Superligi Kobiet 2023/24 szczypiornistki Piotrcovii zagrają w Koszalinie. Spotkanie to zaplanowano na sobotę 30 września. Początek o godzinie 16:00.