Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

ORLEN Superliga Kobiet: Piotrcovia Piotrków Trybunalski sprawiła niespodziankę w Gnieźnie! - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportMKS URBIS Gniezno był przedostatnim rywalem szczypiornistek Piotrcovii Piotrków Trybunalski w sezonie 2023/2024 rozgrywek ORLEN Superligi Kobiet. Jakim wynikiem zakończyła się niedzielna konfrontacja podopiecznych Agaty Cecotki?

Piłkarki ręczne z naszego miasta do rywalizacji z gnieźnieńskim zespołem przystępowały po dobrym, ale jednak przegranym meczu z „Kobierkami” i z coraz mniejszymi szansami na poprawę swojej szóstej pozycji w tabeli, bo strata do piątej w tabeli drużyny z Koszalina wynosiła pięć oczek na dwie kolejki przed końcem zmagań.

Piotrkowianki nie były faworytem meczu w Gnieźnie. Analitycy firm bukmacherskich dawali im tylko około 30% szans na komplet punktów, czemu trudno się dziwić, bo drużyna z Wielkopolski wygrała pięć ostatnich pojedynków z Piotrcovią. W tym wszystkie trzy w kończącym się sezonie ORLEN Superligi Kobiet (różnicą dwóch-trzech goli).

„Jedziemy do Gniezna wygrać i powalczymy również w ostatnim meczu o zwycięstwo. Wierzę cały czas w ten zespół, z Kobierzycami zabrakło bardzo niewiele do zdobyczy punktowej. Ważne, aby zachować spokój i skuteczność w decydujących momentach meczu. Nie możemy również pozwalać sobie na długie przestoje. To w poprzednich pojedynkach z Gnieznem kosztowało nas utratę punktów” - mówi trener Agata Cecotka.

W niedzielnym starciu sprawy potoczyły się błyskawicznie i po myśli piotrkowianek, które już w pierwszych minutach zbudowały kilkupunktową przewagę (4:8), którą niemal podwoiły jeszcze przed przerwą (12:19). W drugiej połowie Piotrcovia pilnowała korzystnego wyniku i dowiozła go do końca, przedłużając tym samym swoje szanse na poprawienie miejsca w tabeli.

MKS URBIS Gniezno – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 25:32 (12:19)

W ostatnim meczu sezonu 2023/2024 ORLEN Superligi Kobiet drużyna Piotrcovii Piotrków Trybunalski podejmie w Hali Relax zespół Młyny Stoisław Koszalin, a stawką tego pojedynku będzie piąte miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek. Finał sezonu o godzinie 18:00 w sobotę 18 maja!