ORLEN Superliga Kobiet: Piotrcovia odwróciła losy meczu w Koszalinie

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga Kobiet/Piotrcovia

ORLEN Superliga Kobiet: Piotrcovia odwróciła losy meczu w Koszalinie - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga Kobiet/Piotrcovia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W czwartej kolejce sezonu 2023/24 ORLEN Superligi Kobiet piłkarki ręczne Piotrcovii Piotrków Trybunalski rywalizowały na wyjeździe z drużyną Młyny Stoisław Koszalin. Jakim wynikiem zakończyła się sobotnia konfrontacja szczypiornistek z naszego miasta?

Po trzech seriach gier nowego sezonu obie drużyny miały na swoim koncie po jedynym zwycięstwie. Szczypiornistki z Koszalina po rzutach karnych pokonały JKS Jarosław i zgarnęły dwa punkty. Co ciekawe piotrkowianki z drużyną z Podkarpacia przegrały (22:24), ale wcześniej rozbiły beniaminka z Kalisza (36:24) i zainkasowały komplet trzech oczek.

„Przecież te zawodniczki potrafią grać w piłkę ręczną. Nie wiem, co się stało z zespołem w dwóch ostatnich meczach, ale mam nadzieję, że szybko poprawimy swoją grę i będziemy się prezentować na miarę swoich możliwości” - mówiła Agata Cecotka po ostatniej porażce.

Rywal na przełamanie wydawał się wręcz idealny. Dobitnie świadczyła o tym seria aż dziewięciu wygranych z rzędu piotrkowianek z tym przeciwnikiem. W sezonie 2022/23 piłkarki ręczne z Piotrkowa Trybunalskiego wygrały u siebie różnicą czterech bramek, a na wyjeździe aż sześciu. Czy tą znakomitą passę udało przedłużyć się w sobotę 30 września?

Pierwsza połowa nie zapowiadała niczego dobrego dla Piotrcovii, która na przerwę schodziła przegrywając aż czterema bramkami (9:13). Nie wiemy, jakie słowa padły w szatni przyjezdnych po pierwszej połowie, ale najwyraźniej trafiły one do zawodniczek z naszego miasta, co błyskawicznie znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników i w końcowym rozstrzygnięciu.

W drugiej odsłonie piotrkowianki grały w końcu na miarę oczekiwań. Rozpoczęły od czterobramkowej serii (od 10:13 do 14:13), a następnie w dwóch trzybramkowych seriach wypracowały sobie pięć goli przewagi (21:16). Od tego momentu podopieczne Agaty Cecotki kontrolowały bieg boiskowych wydarzeń i pewnie sięgnęły po komplet punktów.

Ostatecznie sobotnie spotkanie zakończyło się wygraną zespołu gości w stosunku 27:24, dzięki czemu szczypiornistki z Piotrkowa Trybunalskiego mogą cieszyć się z drugie kompletu punktów w nowym sezonie, co przynajmniej na chwilę pozwoliło im awansować na czwarte miejsce w tabeli.

Młyny Stoisław Koszalin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:27 (13:9)
Piotrcovia: Sarnecka, Suliga - Gadzina 2, Świerczek 5, Radushko 1, Polaskova 6, Królikowska, Grobelna 4, Mokrzka 2, Sobecka, Szczepanek, Trbović 6, Waga, Schneider 1.
Kary: 10 min (Polaskova x2, Gadzina, Świerczek, Sobecka)
Więcej szczegółów wkrótce...

W piątej kolejce ORLEN Superligi 2023/2024 Piotrcovia Piotrków Trybunalski podejmie w hali Relax mistrzynie Polski z trzech ostatnich sezonów, czyli zespół Zagłębia Lubin. Mecz ten zaplanowano na sobotę 7 października. Początek o godzinie 18:00.