ORLEN Superliga Kobiet: Piotrcovia nie sprostała liderowi

Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga Kobiet/Piotrcovia

ORLEN Superliga Kobiet: Piotrcovia nie sprostała liderowi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W piątkowy wieczór piłkarki ręczne Piotrcovii Piotrków Trybunalski podejmowały we własnej hali drużynę MKS-u FunFloor Lublin, najlepszy zespół ORLEN Superligi Kobiet po pięciu kolejkach sezonu 2023/2024. Jaki przebieg miała ta konfrontacja?

Lublinianki na początku nowego sezonu spisywały się znakomicie. Podopieczne Edyty Majdzińskiej, które mają za sobą już sześć meczów, zdobyły dotychczas komplet 18 punktów. Równie imponujący był ich bilans bramkowy - 199:122. Ich najniższą wygraną w sezonie 2023/2024 było zwycięstwo różnicą pięciu goli. Jak na tym tle wypadała drużyna gospodarza? Piotrcovia z dorobkiem sześciu punktów w pięciu pojedynkach zajmowała czwartą pozycję w stawce, mając na koncie dwa zwycięstwa i trzy porażki.

Również wyniki bezpośrednich meczów w poprzednim sezonie w roli faworyta ustawiały ekipę przyjezdnych. Szczypiornistki z Lublina odniosły komplet czterech zwycięstw. W Piotrkowie Trybunalskim wygrywały 31:28 i 37:33, a w Lublinie 29:23 i 32:28. Na pierwszy rzut oka wielkiej przepaści w tych wynikach nie widać, ale wszystkie wygrane były jednak dość pewne.

Jak już wspomnieliśmy, faworytkami meczu były lublinianki, ale piotrkowski zespół pokazał w poprzednim spotkaniu z Zagłębiem Lubin, że jest w stanie powalczyć z każdą drużyną w lidze. Aż do 55 minuty wynik z aktualnym mistrzem i hegemonem w ostatnich latach był sprawą otwartą. Jak było w piątek 20 października 2023 w starciu przeciwko liderowi?

W pierwszej połowie trwała zacięta walka, ale ze wskazaniem na przyjezdne, które przez większość premierowej odsłony prowadziły różnicą jednego-trzech goli. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 13:15. Losy potyczki rozstrzygnęły się na początku drugiej odsłony, kiedy to zespół gości odskoczył najpierw na pięć (13:18), a następnie na osiem goli (15:23) i było pozamiatane. Zespół z Lublina w pewnym momencie prowadził nawet dziesięcioma oczkami (18:28). Skończyło się na wyniku 28:34.

"Szkoda tego meczu, bo uważam, że byłyśmy w stanie zapunktować. Niestety nie da się wygrać z taką drużyną jak Lublin popełniając tak dużo błędów jak w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Pierwsza połowa na plus i ostatni kwadrans również. To jednak za mało, aby cieszyć się z punktów" - powiedziała po spotkaniu Agata Cecotka, trenerka Piotrcovii.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski vs MKS FunFloor Lublin 28:34 (13:15)

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka - Gadzina 3, Świerczek 4, Radushko 3, Polaskova 2, Królikowska 5, Grobelna 4, Mokrzka 2/2, Sobecka 1, Szczepanek, Trbovic 1, Waga, Schneider 3.
Kary: 8 min (Radushko x2, Świerczek, Waga), Rzuty karne: 2/2.

MKS FunFloor: Gawlik, Wdowiak - Płomińska 4/1, Dominika Więckowska 1, Tomczyk 3, Magda Więckowska 4, Posavec 6, Pastuszka 3, Szynkaruk, Pietras, Balsam 9/3, Noga 1, Masna 2, Achruk 1.
Kary: 6 min (Achruk x2, Noga), Rzuty karne: 4/4.

W meczu 7. kolejki sezonu 2023/2024 ORLEN Superligi Kobiet drużyna Piotrcovii zagra w Kobierzycach. Spotkanie to zaplanowano na poniedziałek 30 października. Początek o godzinie 18:00.