ORLEN Superliga Kobiet: Piotrcovia bez przełamania w Lublinie

Autor: | Zdjęcie: Piotrcovia Piotrków Trybunalski via ORLEN Superliga Kobiet

ORLEN Superliga Kobiet: Piotrcovia bez przełamania w Lublinie - Zdjęcie główne

foto Piotrcovia Piotrków Trybunalski via ORLEN Superliga Kobiet

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Po porażkach z Zagłębiem i Ruchem, piłkarki ręczne Piotrcovii Piotrków Trybunalski stanęły w sobotę 21 września przed kolejnym bardzo trudnym wyzwaniem. Tym razem przyszło im się zmierzyć na wyjeździe z MKS-em FunFloor Lublin, brązowym medalistą poprzedniej edycji ORLEN Superligi Kobiet. Z jakim skutkiem?

Początek nowego sezonu dla drużyny z naszego miasta nie jest łatwy. O ile porażkę z hegemonem z Lubina można było wkalkulować, o tyle przegrana z beniaminkiem z Chorzowa na inaugurację boli do dziś. Jakby tego było mało, Piotrcovii nie sprzyja również terminarz, bo po starciu z „Miedziowymi” przyszedł czas na konfrontację w Lublinie, czyli na terenie jednego z kandydatów do medali.

Historia bezpośrednich spotkań Piotrcovii z lubliniankami nie napawała optymizmem – aż trzynaście porażek z rzędu, ale każda seria ma przecież swój koniec. Ta opisywana jednak nie zakończyła się w sobotę.

Losy pojedynku rozgrywanego na parkiecie Hali Globus w Lublinie rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Piotrcovia schodziła na przerwę ze stratą aż ośmiu bramek i tej różnicy nie była już w stanie zniwelować.

Druga odsłona w wykonaniu podopiecznych Honoratiu Pasci była już zdecydowanie lepsza, bo zakończona remisem 13:13, ale marne to pocieszenie. Po trzech meczach piotrkowianki mają na koncie trzy porażki i zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

MKS FunFloor Lublin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:23 (18:10)

W czwartej serii gier ORLEN Superligi Kobiet 2024/2025 szczypiornistki Piotrcovii Piotrków Trybunalski podejmą na własnym stadionie drużynę Energa Start Elbląg. Spotkanie to zaplanowano na sobotę 5 października o godzinie 18:00.