ORLEN Superliga Kobiet: Niespodzianka w Piotrkowie Trybunalskim!

Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

ORLEN Superliga Kobiet: Niespodzianka w Piotrkowie Trybunalskim! - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportW niedzielnym spotkaniu 13. kolejki ORLEN Superligi Kobiet doszło do pojedynku Piotrcovii Piotrków Trybunalski z Młynami Stoisław Koszalin. Czy podopiecznym Agaty Cecotki udało się zmazać plamę po porażce w Gnieźnie?

Wspomniana na wstępie porażka w Gnieźnie, poniesiona pomimo prowadzenia 8:2 na początku meczu i czterobramkowej przewagi po pierwszej połowie (17:13), zakończyła serię czterech ligowych i pięciu ogółem zwycięstw piotrkowianek. Okazja do rehabilitacji nadarzyła się wprost idealna, bo do hali „Relax” zawitał ósmy zespół ligowej tabeli, który wygrał dotychczas tylko 3 z 12 meczów.

W pierwszej rundzie Piotrcovia pokonała rywalki z Koszalina różnicą trzech bramek (29:26) i było to dziesiąte zwycięstwo z rzędu nad tym przeciwnikiem. Faworyt był więc oczywisty, co znalazło również swoje odzwierciedlenie w kursach wystawionych przez analityków firm bukmacherskich, którzy dawali drużynie gospodarza około 75% szans na komplet punktów.

Tym większy było szok, kiedy to przyjezdne od początku spotkania narzuciły swoje warunki, odskakując najpierw na trzy bramki (1:4), a potem nawet na sześć goli (6:12, 8:14). W końcówce Piotrcovia złapała swój rytm i tuż przed przerwą zmniejszyła stratę do trzech oczek (14:17), co dawało nadzieję na odwrócenie losów niedzielnej rywalizacji.

Jak można było się spodziewać, po przerwie podopieczne Agaty Cecotki rzuciły się do odrabiania strat i szybko dopięły swego, bo kilka minut po wznowieniu gry mieliśmy remis (19:19), a parę chwil później piotrkowianki wyszły na minimalne prowadzenie (21:20). W pewnym momencie Piotrcovia prowadziła dwoma golami (23:21), ale rywalkom wystarczyło zaledwie pięć minut, żeby ten wysiłek obróci w niwecz (23:26)!!!

Jak się później okazało, był to kluczowy moment spotkania. Pomimo ambitnej postawy, piotrkowianki nie były w stanie dopaść przeciwniczek, które wykorzystywały każdy najmniejszy błąd ryzykujących coraz bardziej szczypiornistek gospodarza i w efekcie zwyciężyły aż siedmioma golami!!!

Piotrcovia Piotrków Trybunalski vs Młyny Stoisław Koszalin 28:35 (14:17)
Piotrcovia: Sarnecka, Suliga - Waga 7/4, Grobelna 5, Mokrzka 5/3, Gadzina 3, Świerczek 3, Trbovic 3, Radushko 2, Królikowska, Sobecka, Szczepanek, Schneider.
Rzuty karne: 7/8. Kary: 6 min (Grobelna, Świerczek, Sobecka)
Młyny Stoisław: Filończuk 1, Ivanytsia - Mączka 8, Polańska 7, Zaleśny 5, Rycharska 4, Haric 3, Urbaniak 3, Kubisova 2, Męczykowska 2, Choromańska, Nowicka, Szajek.
Rzuty karne: 4/5. Kary: 10 min (Kubisova x2, Urbaniak, Zaleśny, Nowicka). Czerwona kartka: Anna Mączka

W ostatnim styczniowym meczu piłkarki ręczne z Piotrkowa Trybunalskiego zagrają na wyjeździe z KGHM Zagłębiem Lubin. Spotkanie to odbędzie się ramach 14. kolejki ORLEN SuperLigi Kobiet 2023/2024 w poniedziałek 29 stycznia o godzinie 18:00.