ORLEN Superliga Kobiet: Mistrzynie Polski lepsze od Piotrcovii

Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

ORLEN Superliga Kobiet: Mistrzynie Polski lepsze od Piotrcovii - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportW poniedziałkowym meczu 14. kolejki sezonu 2023/2024 ORLEN Superligi Kobiet piłkarki ręczne Piotrcovii rywalizowały na wyjeździe z KGHM Zagłębiem Lubin. Z jakim skutkiem?

Szczypiornistki z naszego miasta przeżywają ostatnio trudny czas. Dwie ostatni kolejki to niespodziewana porażka w Gnieźnie oraz sensacyjna przegrana z Młynami Stoisław Koszalin. Nagły dołek formy jest tym większym zaskoczeniem, że poprzedzała go seria aż pięciu kolejnych zwycięstw we wszystkich rozgrywkach. Jakby tego było mało, w ostatnich godzinach środowisko Piotrcovii musiało zmierzyć się z prawdziwą tragedią, jaką była informacja o śmierci Prezesa, Marka Ostrowskiego.

„Wiedzieliśmy z jakim rywalem walczy od kilkunastu miesięcy, ale wierzyliśmy w cud. I nie dopuszczaliśmy do siebie tego, co może się wydarzyć. Niestety zmuszeni jesteśmy przekazać kibicom bardzo smutną informację. Po długiej walce z chorobą zmarł dziś (27 stycznia) w Holandii, w wieku 68 lat, prezes MKS Piotrcovia Marek Ostrowski. Był prezesem Piotrcovii od maja 2018 roku. Przejął nasz klub w sytuacji praktycznie beznadziejnej. Zainwestował swoje prywatne pieniądze, aby Piotrcovia mogła dalej istnieć. Jego marzeniem był dziesiąty w historii medal mistrzostw Polski. Niestety tego trofeum już nie doczeka” - napisano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Nawet bez tych nadzwyczajnych i bolesnych okoliczności, szanse na przerwanie mini-serii porażek już w poniedziałek 29 stycznia były minimalne, bo podopiecznym Agaty Cecotki przyszło zmierzyć się z mistrzyniami Polski z trzech ostatnich sezonów i liderkami obecnych rozgrywek. Piotrkowianki z lubiniankami nie wygrały od 2022 roku i siedmiu spotkań.

Szczypiornistki z Zagłębia Miedziowego ponownie okazały się bezwzględne wobec drużyny z naszego miasta. Pomimo zaciętej rywalizacji w pierwszej połowie i remisu do przerwy (16:16), ostatecznie zespół gospodarza okazał się lepszy aż o dziewięć goli (35:26). O losach meczu przesądziły dwie bramkowe serie (od 17:17 do 21:17 oraz od 26:23 do 34:23).

KGHM Zagłębie Lubin vs Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:26 (16:16)
KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima - Przywara 1, Górna 6, Drabik 5, Szarkova, Michalak 8, Kochaniak-Sala 6, Matieli 5, Jureńczyk 2, Milojević 2.
Karne: 4/5. Kary: 6 min.
Piotrcovia: Sarnecka, Suliga - Gadzina 2, Świerczek 4, Radushko 2, Mielewczyk 1, Królikowska 5, Grobelna, Mokrzka, Sobecka 5, Szczepanek, Trbović 1, Waga 5, Schneider 1.
Karne: 3/4. Kary: 6 min.

W lutym 2024 roku Piotrcovia rozegra cztery mecze w ramach ORLEN Superligi Kobiet. Rywalkami piotrkowianek będą kolejno: MKS Lublin (6 lutego, wyjazd), Kobierzyce (10 lutego, dom), Start Elbląg (16 lutego, wyjazd) oraz Galiczanka Lwów (24 lutego, dom).