ORLEN Superliga Kobiet: Kapitalna końcówka i wysokie zwycięstwo Piotrcovii

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga Kobiet/Piotrkowia Piotrków Trybunalski

ORLEN Superliga Kobiet: Kapitalna końcówka i wysokie zwycięstwo Piotrcovii - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga Kobiet/Piotrkowia Piotrków Trybunalski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportPo blisko dwóch miesiącach przerwy piłkarki ręczne Piotrcovii Piotrków Trybunalski wróciły do rywalizacji w ORLEN Superlidze Kobiet! We wtorek piotrkowianki podejmowały we własnej hali szczypiornistki z Jarosławia. Jakim wynikiem zakończył się ten pojedynek?

Za Piotrcovią najdłuższa przerwa w historii, która spowodowana była występem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata. Drużyna Agaty Cecotki po 18 listopada 2023 roku rozegrała tylko sparing oraz mecz ORLEN Pucharu Polski (29:22 z Energą Szczypiorno Kalisz). Poza tym piotrkowianki ciężko trenowały, aby jak najlepiej zaprezentować się w drugiej części sezonu 2023/2024.

Powrót do gry o ligowe punkty nastąpił w dniu 9 stycznia 2024 roku, kiedy to w domowym meczu Piotrcovia zmierzyła się z zespołem Handball JKS Jarosław. Rywal w dziesięciu dotychczasowych meczach wywalczył zaledwie pięć punktów i zajmował przedostatnie miejsce w tabeli. Piotrkowianki z 15 punktami na koncie zajmowały piątą pozycję i były faworytkami wtorkowej potyczki.

Piotrcovia rozpoczęła z wysokiego „C”, bo od prowadzenia 4:0. Później gra się jednak wyrównała, przyjezdne szybko zniwelowały straty, a nawet objęły prowadzenie (9:10). Piotrkowianki pod koniec pierwszej połowy odzyskały jednak kontrolę nad meczem i schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem (16:15).

W drugiej połowie piotrkowianki rzuciły pierwszą bramkę (17:15), ale po paru chwilach to zespół gości prowadził dwoma golami (17:19). Podopieczne Agaty Cecotki szybko wzięły się w garść i ponownie przejęły inicjatywę, dzięki czemu w 50. minucie meczu odskoczyły na trzy bramki (24:21).

Tej przewagi zawodniczki Piotrcovii już nie roztrwoniły, a nawet powiększyły ją w samej końcówce do ośmiu bramek, i teraz mogą cieszyć się z szóstego zwycięstwa w ORLEN Superlidze Kobiet 2023/2024.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski vs Handball JKS Jarosław 32:24 (16:15)
Piotrcovia: Sarnecka, Suliga - Gadzina 8, Świerczek 5, Radushko, Polaskova 4/2, Królikowska 6, Mokrzka 1, Sobecka 1, Trbovic 2, Waga 3, Schneider 2.
Rzuty karne: 2/4. Kary: 12 min (Waga x2, Gadzina, Świerczek, Radushko, Schneider).
Handball JKS: Kordowiecka 1, Kubisztal - Guziewicz 1, Dmytrenko 8/4, Galas, Matuszczyk 4, V. Kozimur 1, Kostuch 2/1, Byzdra 5, Skubacz, Strózik, K. Kozimur 2.
Rzuty karne: 5/6. Kary: 8 min (Dmytrenko, V. Kozimur, Byzdra, K. Kozimur

W styczniu 2024 Piotrcovia zagra jeszcze trzy mecze w ramach ORLEN Superligi Kobiet. Kolejno z MKS-em URBIS Gniezno (17 stycznia, wyjazd), Młynami Stoisław Koszalin (21 stycznia, dom) i KGHM Zagłębiem Lubin (29 stycznia, wyjazd).