ORLEN Superliga: Dramat Piotrcovii w meczu ze Startem Elbąg!

Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

ORLEN Superliga: Dramat Piotrcovii w meczu ze Startem Elbąg! - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga Kobiet/MKS Piotrcovia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportW sobotę 5 października piłkarki ręczne Piotrcovii po krótkiej przerwie powróciły do ligowej rywalizacji! Piotrkowianki pierwszych punktów w sezonie 2024/2025 ORLEN Superligi Kobiet szukały na parkiecie Hali Relax w starciu z Energa Startem Elbląg. Z jakim skutkiem?

Po trzech seriach gier podopieczne trenera Horatiu Pasci nie miały na koncie ani zwycięstw, ani punktów. W podobnej sytuacji były jeszcze trzy inne ekipy.

„Ciężko pracujemy na treningach i ta praca musi przynieść w końcu efekty - zapowiadał trener Piotrcovii, który wierzy w to, że jego zawodniczki krok po kroku będą robiły postępy i co za tym idzie będą grały coraz lepiej i skuteczniej w lidze.

Rywalki z Elbląga miały na koncie dwie wygrane i sześć oczek, więc nikt nie nastawiał się na łatwą przeprawę, ale nadzieję można było czerpać z poprzednich bezpośrednich konfrontacji. Dwie ostatnie na własnym parkiecie wygrały piotrkowianki (32:28 i 36:21), które były też faworytem bukmacherów (60% do 40%). Jak było tym razem?

Rozpoczęło się kapitalnie, bo zespół z naszego miasta wypracował sobie cztery bramki przewagi do przerwy (17:13). Jak się później okazało, była to jednak zbyt mała zaliczka. W drugiej części gry zdecydowanie lepszym zepołem były przyjezdne, które koniec końców zwyciężyły w całym spotkaniu jednym trafieniem.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Energa Start Elbląg 26:27 (17:13)

W 6. kolejce ORLEN Superligi Kobiet szczypiornistki Piotrcovii zmierzą się na wyjeździe z MKS-em URBIS Gniezno. Spotkanie to zaplanowano na sobotę 12 października. Powrót do Hali Relax tydzień później na mecz z Sośnicą Gliwice (19 października, 18:00).