BetCris IV Liga: Polonia lepsza od Włókniarza

BetCris IV Liga: Polonia lepsza od Włókniarza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Po trzech porażkach z rzędu w pierwszy kolejkach sezonu 2023/2024 Łódzkiej BetCris IV Ligi, w sobotę 26 sierpnia piłkarze Włókniarza Zelów podejmowali na własnym boisku Polonią Piotrków Trybunalski. Czy Niebiesko-Biało-Zielonym udało się w końcu zapunktować?

Jak już wspominaliśmy poprzednio, terminarz rozgrywek nie jest łaskawy dla zelowian, którzy na początku zmagań muszą konfrontować się ze znacznie mocniejszymi ekipami. Do takich zalicza się też Polonia, z którą w minionym sezonie Włókniarz przegrywał 0:3 na wyjeździe i 1:3 u siebie. Jak było tym razem?

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż 45 minut. Do tego czasu na boisku obserwowaliśmy piłkarskie szachy. Oba zespoły bardziej myślały o tym, żeby bramki nie stracić, niż ją strzelić. Jednak tuż przed przerwą gości na prowadzenie wyprowadził Głowacki, który zdecydował się na uderzenie z dystansu.

Na 2:0 podwyższył na początku drugiej połowy Piotrowski. Zelowianie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Do siatki rywali pomiędzy 60 a 65 minutą trafili Kaliski i Białkowski!!! Czy Niebiesko-Biało-Zieloni poszli za ciosem i odwrócili losy rywalizacji z piotrkowianami?

Niestety nie. Nawet wynik remisowy przetrwał tylko dwie-trzy minuty, bo już w 68. minucie na 2:3 trafił Jaszczak. Goście mieli więcej do powiedzenia też w samej końcówce, kiedy to wynik sobotniego spotkania na 2:5 ustalili Jakubiak (z rzutu karnego) i Sławiński.

Pomimo ambitnej postawy, Włókniarz ponownie nie zapunktował, przegrywając po raz czwarty w sezonie 2023/24. Tym samym piłkarze z Zelowa jako jedyni w czterech spotkaniach nie zdobyli nawet punktu i zamykają ligową tabelę z bilansem bramek 6-20. Coś optymistycznego? Z taką grą można powalczyć z drużynami z dolnej połowy tabeli, na co bardzo liczymy.

Włókniarz Zelów – Polonia Piotrków Trybunalski 2:5 (0:1)
Bramki: Kaliski (60'), Białkowski (65') – Głowacki (45'), J.Piotrowski (48'), Jaszczak (68'), Jakubiak (74'), Sławiński (84')

Włókniarz: Kowalski - Chmielewski, Barański, Wąsowski, Jakubiak (60' Sikorski), Rosiak (60' Zagórski) - Mrozik (46' Kulesza), Kaliski, Jaszczak - Białkowski, Piróg (60' Kunat)
Polonia: Kłys, Jagodziński, Sławiński, Głowacki, Zagórski, Pytka (71’ Szulc), Jaszczak (69’ Tazbir), Przybysz, Jakubiak, Bargiel, J.Piotrowski (84’ Augustyn)

W piątej kolejce Łódzkiej BetCris IV Ligi 2023/24 drużyna Włókniarza Zelów zagra na wyjeździe z zespołem AKS SMS Łódź. W środę 6 września Niebiesko-Biało-Zielonych czeka konfrontacją z Omegą w Kleszczowie. Następny mecz na Stadionie im. Krzysztofa Surlita dopiero w siódmej kolejce ze Skalnikiem Sulejów.

Artykuł pochodzi z portalu ddzelow.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.