reklama

Protestu rolników ciąg dalszy. Będą blokady dróg w powiecie piotrkowskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Zagórowski

Protestu rolników ciąg dalszy. Będą blokady dróg w powiecie piotrkowskim - Zdjęcie główne

foto Tomasz Zagórowski

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościSolidarność Rolników z Piotrkowa zapowiedziała blokady dróg 20 marca. Rolnicy wyruszą z kilku miejscowości. Gdzie kierowców czekają utrudnienia?
reklama

Kolejny ogólnopolski protest rolników został zapowiedziany na 20 marca. Solidarność Rolników z Piotrkowa poinformowała o drogach, które będą zablokowane oraz z jakich miejscowości wyruszą rolnicy.

  • Przygłów – protest na DK12 w godz. 9-15
  • Rozprza - start o godz. 10 przed Urzędem Miasta i Gminy Rozprza, rolnicy przejadą przez Piotrków na A1 i węzeł komunikacyjny A1/S8
  • Wolbórz – rolnicy o godz. 10 wyjadą spod cmentarza w Wolborzu, przejadą przez ronda przy S8 i będą się kierować na węzeł A1/S8
  • Srock – rolnicy wyjadą spod kościoła o godz. 10 i ruszą w kierunku Piotrkowa. Protestujący zatrzymają się na rondzie przy ul. Łódzkiej i dalej ruszą na węzeł A1/S8
  • Grabica – rozpoczęcie protestu o godz. 10, następnie udadzą się na rondo przy magazynach Kaufland w Woli Rokszyckiej i też będą kierować się na węzeł A1/S8
Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa blokada na A1/S8. O poprzednim proteście pisaliśmy w tym artykule: Kolejny dzień protestów rolników. Gdzie jechać, aby ominąć korki?

reklama

Przeciwko czemu strajkują rolnicy?

Rolnicy strajkują przeciwko przepisom, które wprowadza Unia Europejska. Chodzi o tak zwany Zielony Ład, który jest zbiorem inicjatyw, w których nadrzędnym celem jest osiągnięcie neutralności dla klimatu w Europie do 2050. Chodzi o wprowadzenie nowych przepisów dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym, renowacji budynków, różnorodności biologicznej, rolnictwa i innowacji.

W związku z „Zielonym Ładem” rolnicy mają być m.in. zachęcani do adaptacji metod uprawy przyjaznych dla środowiska, minimalizujących emisję gazów cieplarnianych, a także wprowadzenie nowoczesnych technologii w rolnictwie, które pomogą w efektywniejszym gospodarowaniu zasobami naturalnymi.

reklama

Zdaniem polskich rolników zasady ujęte w tym zbiorze są dla nich szkodliwe. Podobnego zdania są Francuzi, Belgowie i Niemcy, którzy również strajkują. Kolejnym problemem jest plan importu produktów rolnych z Ukrainy, który nie zakłada żadnych ograniczeń.

Od rolników wymaga się rozbudowanej biurokracji, co również im się nie podoba. Muszą dokumentować chociażby fakt wywożenia gnojownika.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama