reklama

Ogromny sukces Piotrkowianina na mistrzostwach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ogromny sukces Piotrkowianina na mistrzostwach - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościMieszkaniec naszego miasta może pochwalić się sukcesem na krajowych zawodach. Jak się okazuje, wrócił z nich z medalem, a osiągnięty wynik jest największym sukcesem w dotychczasowej karierze.
reklama

Za nami  62. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie. Podczas zawodów 116 najlepszych zawodników z całego kraju rywalizowało o Tytuły Mistrzów Polski. Na podium stanął też mieszkaniec naszego miasta.

Srebrny medal mistrzostw Polski dla Maksymiliana Danielaka

Mistrzostwa odbyły się w dniach 18–21 czerwca 2026 roku w Łęcznej. W akcji można było zobaczyć wychowanków KKS Ruch Piotrków Trybunalski. Dla jednego z nich zawody zakończyły się życiowym sukcesem.

Maksymilian Danielak to 21-letni Piotrkowianin, który został wicemistrzem Polski. Danielak awansował po trudnych, trzysetowych meczach, pokonując po drodze Szymona Stokfisza w ćwierćfinale oraz Mikołaja Szymanowskiego w półfinale.

– W finale Max zmierzył się z obrońcą tytułu, Dominikiem Kwintą (MKS Spartakus Niepołomice) i przegrał po trzysetowym, godzinnym boju! Pierwszego seta wygrał Piotrkowianin do 19, który od początku kontrolował wydarzenia na korcie, choć końcówka seta była nerwowa. Drugi set zdecydowanie padł łupem Kwinty – wyjaśnia trenerka KKS Ruch, Dorota Danielak.

reklama

Finałowa gra miała bardzo wyrównany przebieg, jednak w samej końcówce więcej zimnej krwi zachował reprezentant Niepołomic, wygrywając do 18. Jak o sukcesie mówi zawodnik?

– W badmintonie to z pozoru tylko 3 pkt. Tak naprawdę to kawał pracy, treningów i wyrzeczeń, które później procentują tym nieznacznym zwycięstwem. Jednym słowem, nic się nie dzieje z przypadku. Ze swojej gry jestem bardzo zadowolony, ale też wiem, że mój przeciwnik zasłużył na zwycięstwo. A ten pierwszy wicemistrzowski tytuł w elicie tylko mobilizuje mnie do dalszej pracy – mówi Maksymilian Danielak.

Co ciekawe, w mistrzostwach brał udział także starszy z braci, Mateusz, który bronił na nich brązowego medalu sprzed roku. Zawodnik dotarł do ćwierćfinału, w którym przegrał w dwóch setach z późniejszym Mistrzem Polski. 

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo