Łódzki NFZ podpisał od 1 kwietnia 2024 roku umowy z dwoma poradniami kardiologicznymi, które funkcjonować będą na terenie powiatu piotrkowskiego.
– Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia stara się sukcesywnie zwiększać dostęp do leczenia kardiologicznego dla mieszkańców województwa. Leczenie w poradniach specjalistycznych nie jest finansowo limitowane przez NFZ, co oznacza, że NFZ zapłaci za wszystkich przyjętych pacjentów – informuje Anna Leder, rzeczniczka prasowa Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Od 1 kwietnia pacjenci na podstawie skierowania mogą leczyć się bezpłatnie w dwóch nowych poradniach kardiologicznych:
- Instytut Zdrowia Medicall w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Wojska Polskiego 77, tel. 662 107 803
- MEGAMED w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Polnej 13/13A tel. 44 645 08 00, 44 647 58 77
Choroby układu krążenia to główna przyczyna zgonów w Polsce i na świecie
Nieleczone nadciśnienie tętnicze może doprowadzić do zawału serca lub udaru mózgu. Ponad 40% zgonów kardiologicznych u mężczyzn spowodowanych jest chorobą wieńcową, w przypadku kobiet jest to 30%. Miażdżyca zajmuje trzecie miejsce wśród przyczyn zgonów w Polsce. Na zawał serca umiera rocznie około 15 tys. Polaków.
– Ten niekorzystny trend można odwrócić: konieczna jest zmiana stylu życia oraz wczesna diagnostyka i leczenie u lekarza POZ (w ramach opieki koordynowanej poradnie POZ prowadzą leczenie pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi) lub właśnie w poradni kardiologicznej. Mimo coraz lepszej diagnostyki i nowocześniejszych metod leczenia umieralność w Polsce z powodu chorób układu krążenia należy do najwyższych w Europie. Na ich rozwój wpływa wiele czynników związanych ze współczesnym stylem życia, m.in.: nieodpowiednia dieta, palenie tytoniu i picie alkoholu, stres czy brak lub niewystarczająca ilość aktywności fizycznej – podkreśla Anna Leder.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.