reklama

Wypadki i pijani kierowcy na piotrkowskich drogach. Policjanci mieli pełne ręce pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Wypadki i pijani kierowcy na piotrkowskich drogach. Policjanci mieli pełne ręce pracy - Zdjęcie główne

foto KMP w Piotrkowie Trybunalskim

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na Sygnale Piotrkowscy policjanci podsumowali przerwę świąteczną na piotrkowskich drogach. Kolizje, kierowanie po użyciu alkoholu czy przekroczenia dozwolonej prędkości to tylko część wykroczeń ujawnionych przez funkcjonariuszy.
reklama

W okresie świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra policjanci wylegitymowali 484 osoby.  Podczas kontroli za popełnione wykroczenia nałożyli 94 mandaty karne oraz zastosowali 217 pouczeń. W 21 przypadkach skierowali też wnioski do sądu. Łącznie ujawnili 106 przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, z czego w 6 przypadkach doszło do przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Funckjonariusze ujawnili również 12 kierowców, którzy dopuścili się wykroczeń w rejonie przejść dla pieszych. Podczas działań ujawnili też 10 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, a także 4 po użyciu alkoholu. Podczas kontroli zatrzymali też 32 dowodów rejestracyjnych za brak badań technicznych oraz za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. 

– Policjanci interweniowali również wobec pieszych, którzy przekraczali jezdnie w miejscach niedozwolonych. 8 takich interwencji zakończyli mandatem karnym, natomiast 16 pouczeniem. W tym okresie doszło też do dwóch wypadków drogowych, w których obrażenia doznały 3 osoby oraz do 27 kolizji – informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pośpiech, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń.

– Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z udziałem rozpędzonego pojazdu. Apelujemy również do pieszych, aby mimo pierwszeństwa, przed przejściem dla pieszych upewnili się, że kierujący nas zauważył i zdąży wyhamować. Przypominamy też, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody – mówi asp. sztab. Izabela Gajewska.

Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych osób.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama