Poszukiwania nastolatka
Zmartwieni rodzice zgłosili się na policję w środę, 9 października i powiadomili służby o zaginięciu ich 13-letniego syna.Z przekazanych informacji wynikało, że chłopiec wyszedł ok. godz. 14:00 i nie wrócił już do domu.
Natychmiast po zgłoszeniu funkcjonariusze rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Brali w niej udział policjanci z piotrkowskiej jednostki i OSP Łódź V Kompanii we współpracy z PSP oraz OSP. Na miejscu pracował także przewodnik z psem tropiącym z KMP.
Chłopiec został odnaleziony
Około godz. 20:00 w trakcie przemarszu tyraliery 13-latek został zauważony przez strażaka z OSP Rozprza.
– Siedział on na pniu drzewa około pół kilometra od domu w pobliskim lesie – informuje st. sierż. Remigiusz Pacyna z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.
Nastolatek nie potrzebował pomocy medycznej. Cały i zdrowy został przekazany pod opiekę rodzinie.
Co zrobić, gdy zaginie osoba najbliższa?
Policja przypomina, że kiedy mamy pewność, że nasz bliski zaginął, powinniśmy zgłosić się do najbliższej jednostki policji. Zgłaszając zaginięcie, powinniśmy być przygotowani na to, o co zapyta nas funkcjonariusz.Oto co powinniśmy wiedzieć:
- pełne dane personalne osoby zaginionej
- jak najwięcej szczegółowych informacji dotyczących wyglądu zewnętrznego. Jeśli mamy taką wiedzę opiszmy, w co była ubrana osoba z uwzględnieniem znaków firmowych, charakterystycznych szczegółów, które pomogą w rozpoznaniu zaginionej osoby, a także przedmiotów, które mogła mieć przy sobie w chwili zaginięcia.
- okoliczności zaginięcia
- informacje o przyjmowanych na stałe lekach, chorobach
- adresy i kontakt do osób, z którymi mogła kontaktować się osoba zaginiona. W przypadku osób małoletnich namiary do znajomych, kolegów i ich rodziców
– W takiej sytuacji oficerowie prasowi zamieszczoną publikację przekazują do mediów, co zwiększa szansę na to, że osoba zostanie zauważona przez osobę, która taki komunikat przeczyta. Policjanci sprawdzają każdy sygnał w takich sprawach, przypominamy także, że informacje o miejscu przebywania osób zaginionych czy też poszukiwanych, przekazywane policjantom, mogą być anonimowe – wyjaśnia st. sierż. Remigiusz Pacyna.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.