reklama

Piotrkowski dyżurny odebrał dramatyczny telefon. Z pomocą ruszyli policjanci i strażacy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Piotrkowski dyżurny odebrał dramatyczny telefon. Z pomocą ruszyli policjanci i strażacy - Zdjęcie główne

Piotrkowscy policjanci wraz ze strażakami odnaleźli 30-latka, który chciał targnąć się na własne życie.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na SygnalePiotrkowscy policjanci wraz ze strażakami odnaleźli 30-latka, który groził, że targnie się na własne życie. Mężczyzna, szukając pomocy, sam zadzwonił na numer alarmowy.
reklama

Sytuacja wydarzyła się 8 maja (poniedziałek) przed północą w Sulejowie. Mężczyzna sam zadzwonił na numer alarmowy 112. Podczas rozmowy poinformował, że siedzi na ławce na Placu Straży, podał swój rysopis oraz że posiada plecak, w którym znajduje się nóż. W rejon zostali wysłani policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego, jednak nie zastali na miejscu 30-latka.

Po chwili dyżurny KMP w Piotrkowie przekazał funkcjonariuszom informację, że mężczyzna może usiłować skoczyć z mostu do rzeki. Mundurowi od razu rozpoczęli przeszukiwania linii brzegowej.

- Wspólnie ze strażakami piotrkowskiej jednostki oraz strażakami OSP Sulejów i Podklasztorze sprawdzali teren wokół mostu oraz kładki znajdującej się w pobliżu. W pewnym momencie wzdłuż linii brzegowej odnaleźli plecak, który według opisu zgłoszenia mógł należeć do poszukiwanego mężczyzny. Na miejsce poszukiwań przyjechały kolejne patrole policji oraz pies tropiący. Funkcjonariusze powiadomili bliskich poszukiwanego o całej sytuacji. Jeden z członków rodziny mężczyzny razem z policjantami również szukał 30-latka. W pewnym momencie tuż przy rzece zauważyli postać odpowiadającą rysopisowi. Mężczyzna najpierw zaczął się chować przed policjantami. Po chwili trafił pod opiekę medyków. Jego życiu nic już nie zagraża

reklama

- relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie. 

Policja przypomina, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść wsparcie i ratunek. W sytuacji kryzysowej warto skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocy, takich jak:

  • 116 123 bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14:00 - 22:00,
  • 116 111 bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
  • 800 121 212 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę,
  • 22 484 88 01 ITAKA Antydepresyjny Telefon Zaufania. Dyżury psychologów w pon. - wt. w godz. 15:00 – 20:00, środa i piątek w godz. 10:00 - 15:00 i niedziela w godz. 15:00 - 20:00. Dyżury psychiatrów w czwartek w godz. 16:00 - 21:00 i piątek w godz. 15:00 - 20:00. 
CZYTAJ TAKŻE: Skatował psa... bo wyjadał jedzenie. Zwierzę porzucił w rowie

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama