reklama

Męski Różaniec w Piotrkowie. Po raz 53. przejdą ulicami miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Parafia św. Jacka i Doroty w Piotrkowie Trybunalskim, Facebook

Męski Różaniec w Piotrkowie. Po raz 53. przejdą ulicami miasta - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
18
zdjęć

foto Fot. Parafia św. Jacka i Doroty w Piotrkowie Trybunalskim, Facebook

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Przed nami kolejne spotkanie w ramach Męskiego Różańca w Piotrkowie Trybunalskim. Już po raz 53. mężczyźni przemaszerują ulicami miasta z modlitwą na ustach.
reklama

W sobotę, 5 sierpnia piotrkowianie po raz 53. wezmą udział w Męskim Publicznym Różańcu. Comiesięczny marsz mężczyzn to tradycja, która nieprzerwanie trwa od 2019 roku. Jak podkreślają uczestnicy jest to dla nich symbol męstwa i zamanifestowania wartości chrześcijańskich, jakie wyznają.

Wydarzenie cieszy się zwykle sporą frekwencją. Uczestniczą w różańcu zarówno osoby starsze, jak i dzieci. Na czele pochodu niesiony jest krzyż i transparent z wizerunkiem Maryi.

Sierpień to szczególny miesiąc w kościele katolickim, dlatego i sobotni różaniec będzie miał wyjątkowy wymiar.

– Historycznie i duchowo najwięcej uwagi przywiązujemy w Polsce do daty 15 sierpnia. Tego dnia przypada Święto Wojska Polskiego - obchodzone na pamiątkę zwycięstwa nad najazdem bolszewickim w 1920 r. i uratowania Polski i Europy od czerwonego terroru reżimu komunistycznej Rosji. Dzień ten to również uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (popularnie zwana świętem Matki Boskiej Zielnej). Następnie w kalendarzu pojawiają się święta: Najświętszej Maryi Panny Królowej (22 sierpnia) i Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (26 sierpnia) - mówi Maciej Hubka, współorganizatorów wydarzenia.

Polska nazwa ósmego miesiąca roku nawiązuje do żniw i zbierania plonów. Motyw ziarna, siewcy i plonów jest często spotykany na kartach Pisma Świętego. Stąd też w maryjnym miesiącu sierpniu skupiamy się na tych właśnie motywach naszego życia duchowego i tego, jakie plony przynosi ono dla naszych rodzin, naszej społeczności lokalnej i dla Polski - naszej ziemskiej ojczyzny. Obraz pracy na roli to też wyobrażenia naszej codziennej walki duchowej o to, aby z naszego życia uczynić rolę żyzną, otwartą na Ziarno Słowa Bożego, dogodną do wzrostu wiary, nadziei i miłości. Jako mężczyźni musimy nauczyć się tego bohaterstwa pracy nad sobą, aby wyorywać z roli kamienie nałogów, lenistwa, rozpusty, łatwizny duchowej, niedowiarstwa, bezmyślności, egoizmu i pychy. 

Uczestnicy 5 sierpnia spotkają się pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 10:00. Tam nastąpi odczytanie fragmentu Pisma Świętego o walce duchowej oraz modlitwa do Świętego Michała Archanioła. Następnie mężczyźni przejdą ulicami miasta w modlitwie i ze śpiewem na ustach, aby o godz. 11:00 wziąć udział we Mszy Świętej z nauką dla mężczyzn, która sprawowana będzie w kościele św.św. Jacka i Doroty. Sierpniowe spotkanie odbędzie się w przeddzień uroczystości Przemienienia Pańskiego. 

Poniżej przypominamy galerię zdjęć z poprzedniego Męskiego Różańca:

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama